Jak podaje portal "Pikio", rok szkolny może zacząć się zupełnie inaczej niż do tej pory zakładano. Wielu dyrektorów szkół zdecydowało się skierować do sanepidu wnioski. Wszystko w związku z tym, że w części regionów sytuacja jest dość poważna. Dyrekturzy placówek pedagogicznych oraz pedagodzy obawiają się powrotu do szkół w dobie trwającej epidemi koronawirusa.

Czy zmianie ulegną zasady powrotu dzieci do szkół?

Jednym z miast, które boryka się z dużą liczbą zakażeń jest Kraków. Niedawno stolica Małopolski znalazła się w żółtej strefie, co wiąże się z nieco szerszym zakresem epidemicznych obostrzeń i zakazów. W mieście odnotowuje się wiele przypadków zakażenia SARS-CoV-2, które charakteryzuje rozproszenie - trudno je powiązać z jakimkolwiek ogniskiem.

U jednej z nauczycielek, która zatrudniona jest aż w czterech szkołach wykryto zakażenie koronawirusem. W związku z tym kwarantanną objęto obecnie 30 pedagogów, którzy mieli z nią kontakt. Dyrektorzy zwrócili się do sanepidu o zgodę na to, żeby początek roku szkolnego mógł przebiegać w formie nauczania zdalnego. Chcą w ten sposób uniknąć rozprzestrzeniania się zakażeń.

Pixabay

Zakażenia wśród nauczycieli

Do kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem doszło także w grupie nauczycieli we Włocławku, w czasie wyjazdu szkoleniowego. Wszystkich objęto kwarantanną, co może zdezorganizować początek roku szkolnego. Problem dotyczy Zespołu nr 3 (9 nauczycieli) oraz Zespole Szkolno-Przedszolnym (1 nauczyciel).

"Problem głównie dla tych dwóch placówek, ale nie tylko. To jest taki mechanizm postępujący i co za tym idzie, wszystko wskazuje, że członkowie rodzin i wszystkie osoby, które się z nimi kontaktowały, również mogą być skierowane na kwarantannę" - powiedział Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

Pixabay

Obawiacie się powrotu do szkół?

To też może cię zainteresować: Nad Polską przeszła potężna fala burz z ulewami i gradem! Strażacy mieli pełne ręce roboty, ponad tysiąc interwencji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski oficjalnie potwierdził dobrą wiadomość, o której było wiele spekulacji. Publikacja na Instagramie nie pozostawia wątpliwości

O tym się mówi: Jarosław Kaczyński wybrał się w tajemnicze miejsce i to nie sam! Niesamowite wakacje polityka