Krzysztof Chamiec zasłynął w czasach PRL. Przystojny i utalentowany aktor złamał niejedno kobiece serce.

Znany aktor z czasów PRL-u złamał niejedno kobiece serce.

Krzysztof Chamiec rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem pod koniec lat 40. Na początku aktor występował w lubelskim teatrze muzycznym, a zaledwie kilka miesięcy później pojawił się także na deskach teatrów w Kaliszu, Gnieźnie i Szczecinie.

Egzamin eksternistyczny z aktorstwa Krzysztof Chamiec zdał w 1954 roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Mężczyzna był jednym z najpopularniejszych aktorów w PRL-u.

Krzysztof Chamiec. Źródło: film.interia.pl
Krzysztof Chamiec. Źródło: film.interia.pl
Krzysztof Chamiec. Źródło: film.interia.pl

Chamiec był przystojny i pewny siebie, dzięki temu reżyserzy chętnie obsadzali go w swoich filmach. Aktor nie tylko grał w teatrze, ale także w filmach. Wcielał się w rolę amantów, arystokratów, oficerów, a także postacie historyczne – między innymi króla Kazimierza Wielkiego, czy Stefana Czarnieckiego.

To zaskakujące, w ilu był związkach

Życie uczuciowe Krzysztofa Chamca było bardzo burzliwe. Mężczyzna miał słabość do płci pięknej. Tkwił w wielu związkach, a samych żon miał aż cztery.

Jego pierwszą żoną była aktorka Aleksandra Grzędzianka. Para doczekała się nawet dwójki dzieci. Jednak nie układało im się najlepiej i postanowili się rozwieść.

Kolejną żoną Krzysztofa Chamca była dziesięć lat młodsza Joanna Jędryka. Kobiecie bardzo spodobał się Krzysztof. Choć wiedziała o jego wybrykach – ponoć aktor po pijaku stracił prawo jazdy i miał bójkę z dyrektorem krakowskiego teatru, zdecydowała się na ślub.

Krzysztof Chamiec. Źródło: plejada.pl
Krzysztof Chamiec. Źródło: plejada.pl
Krzysztof Chamiec. Źródło: plejada.pl

Jednak nadużywanie alkoholu, liczne kłamstwa i zdrady Krzysztofa zrujnowały ich związek. Joanna nie mogła dłużej znieść jego zachowania i postanowiła, że chce rozwodu.

Było to smutne i bardzo trudne małżeństwo. Mimo że w życiu lubię się podporządkowywać, w domu nie. Bardzo dbam o zachowanie swojej niezależności i zawsze obstaję przy swoim zdaniu

- zdradziła kobieta.

Krzytszof Chamiec miał aż cztery żony

Dwa nieudane małżeństwa nie zraziły jednak Krzysztofa Chamca do kobiet i mężczyzna niedługo po tych wydarzeniach ponownie się ożenił. Tym razem z aktorką Joanną Sobieską.

Krzysztof Chamiec. Źródło: film.interia.pl
Krzysztof Chamiec. Źródło: film.interia.pl
Krzysztof Chamiec. Źródło: film.interia.pl

Para doczekała się syna, Michała. Po narodzinach chłopca jednak ich związek przeszedł kryzys, który zakończył się rozwodem.

Podczas prób do sztuki "Cyrano de Bergerac" Krzysztof Chamiec ponownie się zakochał. 24 lata młodsza od aktora, Lura Łącz, odwzajemniała jego uczucia. Para się pobrała.

Wiele osób nie wierzyło, że ich związek będzie szczęśliwy. Jednak było zupełnie inaczej. Krzysztof i Laura stworzyli zgrany i kochający się duet. Para powitała nawet na świecie syna – Andrzeja.

Krzysztof Chamiec. Źródło: pomponik.pl
Krzysztof Chamiec. Źródło: pomponik.pl
Krzysztof Chamiec. Źródło: pomponik.pl

Niestety nie było im dane być długo ze sobą. Gdy ich syn Andrzej miał 10 lat, Krzysztof usłyszał zaskakującą diagnozę lekarską – miał raka płuc. Aktor pogodził się z tym faktem i nie chciał się leczyć. Krzysztof Chamiec spędził dwa miesiące w szpitalu. Zmarł jesienią 2001 roku.

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ