Jak podaje portal "Pikio", Katarzyna Dowbor długo zbierała się na odwagę, żeby opowiedzieć, że cierpi na nieuleczalną chorobę. Pierwsze objawy schorzenia można dostrzec w oczach. Z jakim schorzniem zmaga się dziennikarka?

Katarzyna Dowbor zmaga się z nieuleczalną chorobą

Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Vivą!" przyznała, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. O tym, że cierpi na poważne, nie dające się wyleczyć schorzenie dowiedziała się zupełnym przypadkiem, w czasie nagrywania programu poświęconego tematyce zdrowotnej.

Rozmawiała wówczas z l ekarzem w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ulicy Szaserów w Warszawie, którego uwagę przykuł wytrzeszcz oczu u Katarzyny Dowbor. Był to dla niego na tyle niepokojące, że poprosił dziennikarkę, żeby na zajutrz stawiła się u niego na badania.

" Dr Dąbrowiecki zajrzał w to oko i mówi: nie podoba mi się. Powiedziałam, że już się leczę u okulisty. "Proszę być jutro u mnie na badaniach" - stwierdził autorytatywnie. Ja na to, że nie mam czasu. - Proszę być na ósmą, to potrwa chwileczkę. Zgodziłam się, ale ta chwila trwała do popołudnia. Przeszłam testy tarczycowe, czekaliśmy na wyniki, potem USG, które wykazało, że moja tarczyca szaleje" - wyznała Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Vivą!".

YouTube

Pierwsza diagnoza była przerażająca

Podejrzenia lekarza były przerażające - pierwszą diagnozą był góz mózgu. Na szczęście przeprowadzone badania wykluczyły to. Okazało się, że dziennikarka cierpi na poważną nadczynność tarczycy.

Dalsze badania wskazały, że Katarzyna Dowbor cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa, która jest chorobą autoimmunologiczną, w przebiegu której występuje właśnie nadczynność tarczycy.

"Muszę regularnie brać leki i pamiętać o nich, a to dla mnie nowość. Zawsze byłam zdrowa jak ryba (...) Wystarczy że mam bardziej nerwowy okres i oko mi wyłazi jak u cyklopa, gdy się uspokajam, wraca na miejsce. Niesamowite" - dodała dziennikarka.

Instagram/katarzynadowbor

Spodziewalibyście się, że zwykłe spojrzenie w oczy może ujawnić poważną chorobę?

To też może cię zainteresować: Małgorzata Rozenek zmieniła styl? W takiej wersji wygląda naprawdę świetnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na jaw wyszła tajemnica Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Tym wyznaniem zaskoczyli wszystkich

O tym się mówi: Zaskakująca decyzja dyrektora jednej z polskich szkół. Rozpoczęcie roku zamiast w szkole, odbędzie się w kościele. O co chodzi