Jak podaje "Super Express", na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 383 w Warszawie, pojawiła się ciekawa informacja dotycząca planów na bezpieczną inaugurację nowego roku szkolnego 2020/2021. Wiadomość ta wzbudziła zainteresowanie niektórych mediów.

Inauguracja nowego roku szkolnego w kościele

Jak podaje "Super Express", mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Ursus są zaskoczeni decyzją dyrekcji szkoły, by rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w kościele, zamiast w szkole, gdzie obowiązują konkretne zasady bezpieczeństwa. Zbulwersowani ponoć rodzice nagłośnili tę sprawę, jednak podchwytujące temat media nie zacytowały całości komunikatu, jaki pojawił się na stronie rzeczonej szkoły.

sp383wawa.edupage.org/

Jak można zauważyć, w obwieszczeniu znalazła się informacja o miejscu, dacie i godzinie planowanej uroczystości:

Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny 2020/2021 Drodzy Rodzice, Uczniowie, Pracownicy Szkoły, zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok szkolny 2020/2021, która zostanie odprawiona w dniu 01.09.2020r. o godz 8.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej ul. Zagloby 37.

Można oczywiście zrozumieć ewentualne oburzenie rodziców faktem, że dzieci miałyby wszystkie znaleźć się w jednym pomieszczeniu podczas mszy świętej, jednak na szczęście podany został także ścisły harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego, który przewiduje odpowiedni podział uczestników na grupy:

Harmonogram rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa na rozpoczęcie roku szkolnego zapraszamy dzieci z oddziałów przedszkolnych (klasy 0) oraz uczniów klas, w których występuje zmiana wychowawcy. Harmonogram na 1 września 2020 godz. 9:30 klasy 0a, 0b, godz. 10:30 klasy 1a, 1b, 1c godz. 11:30 klasa 2c godz. 12:30 klasy 4a, 4b, Uczniowie pozostałych klas przychodzą do szkoły od 2 września według planu, który pojawi się na stronie www w zakładce Plan lekcji oraz w dzienniku elektronicznym. Spotkamy się na boisku szkolnym z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczki, zachowanie odległości, jeden opiekun na dziecko/dzieci). W przypadku deszczowej pogody spotkania odbędą się w sali gimnastycznej.

Jak widać, dyrekcja szkoły dołożyła wszelkich starań, aby uroczystość zachowała swoją doniosłość i powagę, przy jednoczesnym zachowaniu narzuconych przez rząd restrykcji. Rodzice dzieci uczęszczających do tej szkoły mogą spać spokojnie, gdyż rozpoczęcie roku szkolnego w kościele podczas mszy świętej jest w tym przypadku zorganizowane w sposób bezpieczny i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.

Co sądzicie o uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego pod opieką Matki Boskiej Fatimskiej?

O tym się mówi: Dostali zaproszenie na ślub. Kiedy je zobaczyli nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nie mieli wątpliwości, narzeczeni przesadzili

Zerknij: Rozdzierająca serce historia dwuletniej dziewczynki, która bawi się w środku nocy na miejscu własnego spoczynku. Jej mama ma na to twarde dowody