Nikt nie spodziewał się takiej wiadomości od samego rana. Media przekazały informację, która zasmuci wielu Polaków. Mowa o śmierci wybitnej, cenionej Polki. Artystka miała na swoim koncie wiele ważnych osiągnięć.

Najbliżsi słynnej Polki wspominają, że była ciepłą, serdeczną i mądrą kobietą. Jej fani pamiętają ją jako świetną i utalentowaną artystkę o wielu osiągnięciach.

Zmarła Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska

Mowa o Agnieszce Kossakowskiej-Fijałkowskiej. Śpiewaczka operowa zmarła przed kilkoma dniami. Jak przypomina portal Lelum, była gwiazdą polskiej sceny operowej i operetkowej. Często współpracowała z innymi wielkimi artystami, w tym również wykonawcami muzyki pop.

Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska. Źródło: Facebook
Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska. Źródło: Facebook

89-letnia Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska zmarła 12 sierpnia w Warszawie. Jej najbliżsi wciąż opłakują kobietę.

„12 sierpnia 2020 roku odeszła od nas nasza najukochańsza Przyjaciółka, Niezwykła Osobowość, Wielkie Serce, Śpiewaczka, Wieloletnia Solistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Byłaś naszym Guru. Jesteśmy na zawsze z Tobą” – pisały Elżbieta Bocianowska-Sułocka, Barbara Morawska-Jankowska oraz Irena Santor w nekrologu, który ukazał się na portalu Wyborcza.

Agnieszka Kossakowska-Fijałkowska była jedną z twarzy polskiej opery. Artystka urodzona 2 września 1931 roku w Poznaniu śpiewała od dzieciństwa. Dzięki niesamowitym umiejętnościom była solistką Opery Teatru Wielkiego w Warszawie.

[*]

Posted by Agnieszka Kossakowska sopran on Wednesday, August 19, 2020

Jednym z bardziej znanych osiągnięć śpiewaczki było uczestnictwo w projekcie Grzegorza Ciechowskiego, Obywatel G.C. Była w nim śpiewaczką wspierającą. Co więcej, kobieta związana była z Operetką Warszawską.

Śpiewała sopranem. Jutro odbędzie się pogrzeb wybitnej artystki, zostanie ona pochowana na Cmentarzu Powązki Wojskowe.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: NA TORY WYJEDZIE BEZPŁATNY TRAMWAJ. PRZYPOMNI O WYJĄTKOWYM ZDARZENIU

Jak informował portal Życie: MARYLA RODOWICZ WCIĄŻ ZMAGA SIĘ Z TRUDAMI ROZWODOWYMI. "TO BĘDZIE DLA MNIE BARDZO TRUDNY MOMENT". CO NAJBARDZIEJ BOLI GWIAZDĘ

Portal Życie pisał również o… TRWAJĄ POSZUKIWANIA 16-LETNIEJ KLAUDII. SPRAWA JEST NIEZWYKLE POWAŻNA. LICZY SIĘ KAŻDA INFORMACJA