Jak podaje portal "Gdańsk", specjalny tramwaj ma kursować przez 6 dni w ramach obchodów setnej rocznicy II Powstania Śląskiego. Nie da się go pomylić z żadnym innym - będzie specjalnie oznaczony jako tramwaj powstańczy. Z tramwaju będzie można korzystać za darmo, nie tylko podróżując, ale także poznając historią powstań śląskich.

gdansk.pl

Powstańczy tramwaj w Gdańsku

Tramwaj ruszy dokładnie w setną rocznicę powstania śląskiego, które rozpoczęło się z 19 na 20 sierpnia 1920 roku. Kursowanie zakończy po 6 dniach, a więc po takim czasie, po jakim zakończyło się powstanie. Był to jeden z nielicznych zrywów, który zakończył się sukcesem.

"Prezentujemy tematyczny tramwaj, informujący o 100-leciu II Powstania Śląskiego oraz idei Muzeum Powstań Śląskich. Liczę na to, że nasi mieszkańcy podróżując tym tramwajem zapoznają się z historią Śląska oraz powstaniami śląskimi, które odegrały ważna rolę nie tylko w historii regionu, ale także Polski" - powiedział Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska.

Setna rocznica

W tym roku obchodzona jest setna rocznica II Powstania Śląskiego, jednego z trzech zrywów, które pozwoliły przyłączyć Górny Śląsk do Polski. Tramwajem będzie można podróżować od 20 do 25 sierpnia.

Tramwaj będzie kursować na bezpłatnej linii w godzinach popołudniowych i wieczornych, na trasie: Strzyża – Śródmieście – Strzyża, a w dniu 23.08 Zaspa – Śródmieście - Zaspa. Szczegółowe dane dotyczącekursów tramwaju znajdziecie poniżej.

gdansk.pl

gdansk.pl

Skorzystacie z możliwości przejazdu?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: