Ostatnio tematem numer jeden w mediach jest pensja dla pierwszej damy. Wielu Polaków nie zgadza się z decyzją rządu. W sprawie wynagrodzenia dla Agaty Dudy wypowiedziała się także Jolanta Kwaśniewska, która swoje zdanie wyraziła w rozmowie z Wirtualną Polską. Co więcej Kwaśniewska zaproponowała pewne rozwiązanie.

Jolanta Kwaśniewska o pensji dla Pierwszej Damy

- Chciałabym podkreślić, że składka ZUS powinna być płacona dla Pierwszej Damy w wysokości adekwatnej do wcześniejszych dochodów. Brak regulacji w tej sprawie od tylu lat jest skandalem - powiedziała w programie "Tłit" Jolanta Kwaśniewska.

Jak twierdzi Jolanta Kwaśniewska kwestia wynagrodzenia dla pierwszej damy powinna być uregulowana. Jak dodała za kadencji jej męża nie posiadała ona ani stylisty, ani żadnego doradcy. Zupełnie inne praktyki występują w przypadku innych żon prezydentów.

Kwaśniewscy. Źródło: fakt.pl
Kwaśniewscy. Źródło: fakt.pl
Kwaśniewscy. Źródło: fakt.pl

- Powinna być grupa wspierająca pierwszą damę. Jak cię widzą, tak cię piszą - powiedziała.

- Kancelaria Prezydenta nie zabiegała o przyznanie pierwszej damie 18 tys. złotych miesięcznej pensji. Sama Agata Duda nie chce otrzymywać wynagrodzenia za pełnione funkcje. Jedyne co warto uregulować w statusie małżonki prezydenta to opłacanie składek ZUS za czas, kiedy rezygnuje ona z pracy zawodowej – zdradził WP jeden z urzędników Kancelarii Prezydenta.

Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl

To też może cię zainteresować: Gdańsk: pasażerów SKM czekają utrudnienia. Co się zmieni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Dowbor podzieliła się swoim szczęściem. To niesamowita wiadomość. Fani będą pod wrażeniem