Oszuści mają wiele sposobów na to, by wyciągnąć nasze pieniądze. Obecna sytuacja stanowi dla nich ułatwienie – wiele osób boi się o siebie oraz najbliższych, potrzebuje pieniędzy lub innych form pomocy.

Banki co jakiś czas przypominają klientom o tym, jak ważna jest ostrożność – wystarczy kilka chwil, a oszuści mogą ukraść nam wszystkie pieniądze, jeśli nie zachowamy należytej czynności. Teraz cyberprzestępcy ponownie są w natarciu, a znany polski bank ostrzega klientów.

Ważne ostrzeżenie przed oszustami. Jak nie dać się okraść?

Portal Lelum zwraca uwagę na kwestię oszustw, na którą w ostatnim czasie trzeba szczególnie zważać. Okazuje się, że choć większość z nas zna podstawowe zasady, jak nie dać się okraść, to jednak konieczne jest przypominanie ich tym, którzy dają się nabrać.

Nowy sposób oszustów. Źródło: Youtube
Nowy sposób oszustów. Źródło: Youtube
Nowy sposób oszustów. Źródło: Youtube

Zwykle jesteśmy świadomi zagrożeń, które może spowodować używanie karty bankowej w internecie. Jednak czasami oszuści wciąż zaskakują. Teraz mBank przypomniał swoim klientom o tym, jak nie dać się nabrać.

Wielu Polaków posiada konta na platformach, na których oglądamy seriale oraz filmy. Takie rozwiązania oferują np. HBO czy Netflix. Wystarczy opłacać abonament, by korzystać z ich oferty.

Niestety, nie tylko użytkownicy zauważyli ogromny potencjał wspomnianych platform. Oszuści wykorzystują je, żerując na ludzkiej naiwności.

Wysyłają maile informujące o wygaśnięciu subskrypcji platformy. Znajduje się tam odnośnik do fałszywej strony, którą można pomylić z oryginalną, by zapłacić za kolejne miesiące użytkowania.

Wtedy klienci często korzystają z płatności kartą. Podają numer karty, datę ważności oraz numer CVV2. Te dane wystarczą, by oszuści płacili naszą kartą w sieci, podczas gdy my o niczym się nie dowiemy.

Niecodzienny sposób oszustów / wirtualnyregion.pl/
Niecodzienny sposób oszustów / wirtualnyregion.pl/
Niecodzienny sposób oszustów / wirtualnyregion.pl/

Ważne, by dokładnie sprawdzać maile oraz odnośniki – niekiedy zamiast myślnika w adresie strony znajduje się minus, a zamiast „o” – „0”. Łatwo przeoczyć te różnice, to na tym żerują oszuści.

Co więcej, mBank dodaje, że nie powinno się mieć tego samego hasła w wielu miejscach, a płacić przez internet tylko na bezpiecznych stronach.

Przypomnij sobie o… MAŁOPOLSKA: MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ROZCZAROWANI TELEPORADAMI MEDYCZNYMI

Jak informował portal Życie: KATARZYNA DOWBOR PODZIELIŁA SIĘ SWOIM SZCZĘŚCIEM. TO NIESAMOWITA WIADOMOŚĆ. FANI BĘDĄ POD WRAŻENIEM

Portal Życie pisał również o… LUDZIE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO WIDZĄ. Z NIEBA NIE PADAŁ ŚNIEG, LECZ COŚ ZUPEŁNIE NIESPODZIEWANEGO