To był jeden z głównych powodów do krytyki Pierwszej Damy. Agata Duda faktycznie przez pierwszą kadencję prezydentury swojego męża, Andrzeja Dudy praktycznie nie zabierała głosu, nie chciała wypowiadać się w mediach, a wiele osób zarzucało jej, że nie taka jest rola pierwszej kobiety w państwie.

Wzorem dla wielu miała tu być Jolanta Kwaśniewska, która przez dwie kadencje Aleksandra Kwaśniewskiego stała ramię w ramię ze swoim mężem, pojawiała się w mediach nieustannie, na samym początku otworzyła również Fundację „Porozumienie bez barier”. Nie da się ukryć, że do dziś jest uważana za najlepszą polską Pierwszą Damę. Agata Duda ma jednak inny charakter i konsekwentnie unika bycia na świeczniku.

Jednak i jej zdarza się odejść od wizerunku cichej i wycofanej, stojącej w cieniu męża kobiety. Sensacyjne doniesienia obiegły Internet!

Agata Duda wywołała kłótnię na pokładzie samolotu? Aż trudno w to uwierzyć!

+- Chciałam podziękować ci za te pięć lat. Nie były one łatwe, ale zawsze mogłam liczyć na twoją miłość i wsparcie. I za to bardzo ci dziękuję. Zapomnieliście dodać, że nie wypowiadałam się do mediów. Z Polakami, naszymi rodakami, rozmawiałam na każdym ze spotkań – mówiła w trakcie wieczoru wyborczego Agata Duda, cytowana przez Pomponik.

Okazuje się jednak, że czasem i tak spokojną osobę, jaką jest Agata Duda można wyprowadzić z równowagi i co gorsze – zrobił to jej własny mąż. O zadziwiającej sytuacji opowiedział w audycji „Stan po burzy” dziennikarz Andrzej Stankiewicz. Miała ona mieć miejsce na początku pierwszej kadencji Andrzeja Dudy, w trakcie podróży służbowej prezydenta.

Do Andrzeja Dudy miał zadzwonić Joachim Brudziński z dziwnymi pretensjami.

- "Strasznie krzyczał, czegoś tam chciał. Nie wiem, czy chciał, żeby podpisał, czy chciał, żeby nie podpisał, czy chciał, żeby zatrudnił, czy chciał, żeby zwolnił. Generalnie miał jakieś pretensje" – wyjaśniał tłumaczył dziennikarz, cyotwany przez Pomponik.

Wtedy do akcji wkroczyła Agata Duda i to z przytupem! Żona prezydenta powiedziała krótki, że prezydent nie ma czasu teraz na rozmowę i zakończyła połączenie. To miało doprowadzić do sprzeczki na pokładzie. I to Agata Duda była tutaj osobą aktywną!

- Pozwalasz się bardzo źle traktować. Nie będę z Tobą jechała w jednym samochodzie... I słuchaj, podobno zeszli z samolotu i ona nie chciała z nim wsiąść do jednego samochodu – tłumaczył z rozbawieniem dziennikarz w trakcie audycji.

Jak widać, Pierwsza Dama ma mocny charakter!

fot. Instagram @prezydent_pl

Jak informował portal "Życie": EWA DEMARCZYK NIE MIAŁA TYLE SZCZĘŚCIA W ŻYCIU PRYWATNYM, CO W ŻYCIU ZAWODOWYM. JEJ MAŁŻEŃSTWA OKAZAŁY SIĘ WIELKĄ KLAPĄ. DLACZEGO

Przypomnij sobie: CZY MIKOŁAJ ROZNERSKI I ADRIANA KALSKA SPODZIEWAJĄ SIĘ DZIECKA? WSKAZUJE NA TO JEDEN MAŁY SZCZEGÓŁ, INTERNAUCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie" pisał również: NIEZWYKLE PORUSZAJĄCA FOTOGRAFIA. OSTATNIE WSPÓLNE ZDJĘCIE AGNIESZKI WOŹNIAK – STARAK Z MĘŻEM. FANI NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ ŁEZ