Jak podaje portal "Fakt", Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy postanowili spędzić wakacyjny urlop Mazurach, które uwielbiają. To idealne miejsce, żeby odpocząć w cieszu i pięknej scenerii. W rozmowie z "Faktem" były prezydent Aleksander Kwaśniewski wyjawił dlaczego tak bardzo on i jego żona kochają właśnie to miejsce.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy na Mazurach

Okazuje się, że Kwaśniewscy Mazuruy pokochali przed wielu laty. "Nad jeziorem Dąbrowa Wielka odpoczywamy od zakończenia prezydentury, ale na Mazurach bywaliśmy od bardzo dawna. Wcześniej z naszymi rodzicami, potem w czasach studenckich, a później małżeńskich" - powiedział w rozmowie z "Faktem" Aleksander Kwaśniewski.

Wiele wakacyjnych tygodni spędzonych na Mazurach sprawiło, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy mają tu bardzo wielu przyjaciół, a dobre wspomnienia związane z ludźmi oraz miejsami sprawiają, że chętnie wracają tutaj latem.

fakt.pl

Sentyment do miejsca i rzeczy

Nieodłącznym elementem wakacyjnych wypraw na Mazury jest motorówka Czapla, którą prezydent wspólnie z bliskimi wypława na jezioro. Służy ona Kwaśniewskim od wielu lat, ale jak przyznał prezydent nie zamierza wymienić jej na lepszy model.

"Nasze jezioro jest na szczęście strefą ciszy. Żeglowanie taką łodzią nie jest wiec nadzwyczajną sztuką, ale prawdziwe żagle na Wielkich Jeziorach Mazurskich wymagają umiejętności, doświadczenia i rozwagi. Niestety zbyt często jest to przez świeżych czy niedouczonych żeglarzy bagatelizowane" - zdradził prezydent "Faktowi".

fakt.pl

Co sądzicie o takiej postawie Aleksandra Kwaśniewskiego?

To też może cię zainteresować: Nagłe zdarzenie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Było o krok, skuter się przewrócił, są zdjęcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tomasz Lis w rozmowie z Jerzym Stuhrem. Dziennikarz i aktor wymienili się doświadczeniami trudnej choroby, ostrzegają Polaków przed skutkami

O tym się mówi: Czy starsze osoby powinny się pojawić na weselu? Nikt nie spodziewał się takiej odpowiedzi Łukasza Szumowskiego