Nie da się ukryć, że pływanie na skuterze w2odnym należą do jednych z ulubionych zajęć prezydenta Andrzeja Dudy. Świetna rozrywka w ośrodku prezydenckim na Helu mogła się jednak naprawdę źle skończyć. Prezydent zaliczył naprawdę groźnie wyglądającą wywrotkę!

Pracownicy prezydenta, który towarzyszą mu podczas wypoczynku nad morzem na chwilę zamarli!

Prezydent postanowił wykorzystać upalne dni i wybrał się do ośrodka wypoczynkowego w Juracie na Półwyspie Helskim, który służy jako miejsce urlopowe polskich prezydentów od lat.

Nie da się ukryć, że skuter wodny to ulubiona maszyna Andrzeja Dudy, a jego harce z córką Kingą tuż po drugiej, zwycięskiej turze wyborów prezydenckich w postaci zdjęć obiegły polskie media. Niestety, tym razem mogło się to skończyć naprawdę źle!

Andrzej Duda wywrócił się na skuterze wodnym. Sytuacja była poważna

Najpierw na skuter wsiadł sam prezydent, by zrobić kilka okrążeni po Zatoce Gdańskiej w okolicy ośrodka wypoczynkowego w Juracie, ku uciesze obserwujących go osób. Później postanowił wrócić na pomost, by zmienić maszynę i zabrać pasażerkę.

Tu jednak nie poszło gładko – maszyna wywróciła się na bok, a dwójka pasażerów ląduje w wodzie, przytrzymując się skutera.

Na szczęście nikomu nic się nie stało i nie doszło do żadnego urazu, a w pobliżu znajdowała się łódź funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, którzy zabrali prezydenta RP i jego towarzyszkę na pokład, a sami holowali skuter aż do pomostu.

źródło: Super Express

Jednak wypadek skutera wodnego, który może się rozpędzić nawet do 120 km/h może skończyć się naprawdę nieciekawie!

- Wypadki są groźne, nawet bardzo. Zdarzają się poważne potłuczenia, połamane żebra, a przy dużej prędkości można nawet stracić przytomność i utopić się – tłumaczy „SE” Damian Jerszyński, prezes Zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego.

Prezes WOPR tłumaczy również, że ważne jest zakładanie kasku na głowę i kapoka.

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA