Rośliny doniczkowe sprawiają, że każdy dom wydaje się „pełny” – uzupełniają i ożywiają wystrój, nadają zupełnie innego wyglądu miejscom, w którym mieszkamy, sprawiają, że wnętrza zyskują dusze. Warto pamiętać, że wiele z nich poza niewątpliwymi walorami estetycznymi może być także korzystna dla naszego zdrowia lub samopoczucia.

Rośliny. Źródło: homelook.pl
Rośliny. Źródło: homelook.pl

O tej roślinie słyszał praktycznie każdy

Nie każdy potrafi jednak zadbać o kwiaty lub zwyczajnie nie ma na to czasu. Dlatego wiele osób sięga po rośliny doniczkowe, które nie potrzebują specjalnej pielęgnacji. Taką rośliną jest właśnie pilea peperomioides, znana potocznie jako pieniążek.

Pieniążek pochodzi z Chin oraz terenów Wietnamu. To właśnie z tch krajów został sprowadzony do Polski. Pilea peperomioides należy do grupy roślin pokrzywowatych. Jej liście są bardzo charakterystyczny ze względu na barwę – są one intensywnie zielone oraz widać na nich wyraźne zarysy unerwienia. Liście pieniążka przypominają pieniądze, stąd jego potoczna nazwa.

W czym tkwi fenomen pieniążką

Pieniążek jest niezwykle popularną rośliną doniczkową ze względu na jego charakterystyczny i oryginalny wygląd oraz łatwą pielęgnację. Liście rośliny wyglądają naprawdę nietypowo, dlatego każdy się nimi zachwyca.

Pieniążek. Źródło: sprzedajemy.pl
Pieniążek. Źródło: sprzedajemy.pl
Pieniążek. Źródło: sprzedajemy.pl

Ponadto pielęgnacja jest naprawdę banalna, co sprawia, że z pieniążkiem poradzi sobie naprawdę każdy. Pilea peperomioides przystosowuje się do każdej ziemi i nie trzeba go podlewać zbyt często.

Jedyną rzeczą o której trzeba pamiętać jest to, że pieniążek nie lubi mocnego światła. Warto trzymać go w pokoju z rozproszonych światłem, z dala od kaloryfera oraz w temperaturze wyższej niż 15 stopni C.

To również może Cię zainteresować: CZY ANDRZEJ SOŁTYSIK NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ DO ROZMOWY? WPADKA PROWADZĄCEGO „DZIEŃ DOBRY TVN” W ROZMOWIE Z EDYTĄ GÓRNIAK, WOKALISTKA BYŁA ZASKOCZONA

Portal „Życie” pisał również o: POŻAR DOMU WYREMONTOWANEGO W PROGRAMIE "NASZ NOWY DOM". KATARZYNA DOWBOR JEST OBURZONA. CHCE POMÓC POSZKODOWANEJ RODZINIE

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA ROZENEK WYBRAŁA RODZICÓW CHRZESTNYCH DLA HENRYKA, ALE RADOSŁAW MAJDAN NIE CHCE PIERWSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECKA