Wiele gwiazd, które znamy z telewizji lub internetu, to „rasowe” celebrytki i celebryci – znani z tego, że są znani, choć nie mogą pochwalić się żadnymi specjalnymi umiejętnościami ani osiągnięciami. Jednak zdarzają się też takie, których wysokie wykształcenie potrafi zaskoczyć tych odbiorców.

Zazwyczaj nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie szkoły i uczelnie skończyli nasi ulubieńcy, a także w jakim zawodzie się kształcili. Co ciekawe – gdy prześledzić ich edukację, nie brakuje zaskoczeń! Tak jest m.in. w przypadku wykształcenia Maryli Rodowicz czy Małgorzaty Rozenek.

Wykształcenie niektórych gwiazd może przyprawiać o zawrót głowy

Jedną z największych gwiazd w Polsce już od kilku lat jest Małgorzata Rozenek-Majdan. Niektórzy żartują sobie, że „wyskakuje z lodówki”, i trzeba przyznać – pojawia się w wielu formatach na telewizyjnym ekranie, jest wszechobecna także w mediach społecznościowych. Jednak żona Radosława Majdana jest wykształcona w całkiem innym kierunku.

Cleo. Źródło: Instagram
Cleo. Źródło: Instagram
Cleo. Źródło: Instagram

Okazuje się, że Małgorzata Rozenek-Majdan ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jak podaje portal Pikio, badała treść oraz charakter prawny majątkowy pomiędzy osobami pozostającymi w związku małżeńskim. Uzyskała tytuł magistra.

Michał Szpak również może pochwalić się nie byle jakim wykształceniem. Słynny wokalista interesuje się psychologią. Zaczął studia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, jednak ze względu na wiele obowiązków nie ukończył tego kierunku.

Doda także kocha psychologię i zamierzała iść na psychologię kliniczną, jednak zdecydowała się zająć muzyką. Zdobyła certyfikat Mensy – jej IQ wynosi 156, co oznacza, że znalazła się w gronie 1% najinteligentniejszych ludzi.

Dorota Rabczewska/Doda. Screen: Instagram
Dorota Rabczewska/Doda. Screen: Instagram
Dorota Rabczewska/Doda. Screen: Instagram

Kinga Rusin nigdy nie studiowała dziennikarstwa. Ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Szymon Majewski to technik autoklawów medycznych. Cleo, która współpracuje z Donatanem, to architekt krajobrazu, ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Natalia Siwiec studiowała marketing międzynarodowy na szczecińskiej Wyższej Szkole Integracji Europejskiej. Margaret z kolei ukończyła studia związane z projektowaniem odzieży.

Kinga Rusin / kingarusin
Kinga Rusin / kingarusin
Kinga Rusin / kingarusin

Zaskoczeniem jest także wykształcenie Maryli Rodowicz. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i mistrzynią Polski w lekkoatletyce.

Przypomnij sobie o… METEOROLODZY OSTRZEGAJĄ PRZED GWAŁTOWNĄ POGODĄ. W CZĘŚCI POLSKI POJAWIĄ SIĘ NIEZWYKLE GROŹNE BURZE, BĘDZIE DYNAMICZNIE

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: TRWAJĄ ŻNIWA, A NA POLACH MOŻNA ZOBACZYĆ SPRZĘT I ROBOTNIKÓW. JAK TO WYGLĄDA W MIEŚCIE [ZDJĘCIA]

Portal Życie pisał również o… ZNANY AKTOR TRAFIŁ DO SZPITALA. JEGO STAN JEST BARDZO POWAŻNY, A LEKARZE SĄ BEZRADNI