Lech Wałęsa jako polityk i działacz Solidarności zapisał się na stałe w historii. Niestety, jako mąż nie może pochwalić się zbyt dobrą opinią, przynajmniej nie w oczach żony. Danuta Wałęsa przyznała, że przez lata nie była szczęśliwa. Musiała sobie radzić sama z dramatem, jaki rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami.

Danuta Wałęsa nie miała łatwego życia, czym podzieliła się dopiero po latach. Jej kulisy małżeństwa z byłym prezydentem zostały przedstawione w biografii „Marzenia i tajemnice”, która ujrzała światło dzienne w 2011 roku. Jednak nie tylko małżeństwo z Lechem Wałęsą nie zawsze ją uszczęśliwiało.

Co Danuta Wałęsa powiedziała po stracie syna?

Portal Pikio.pl przypomniał wywiad, którego Danuta Wałęsa udzieliła w 2019 roku. To podczas niego przyznała, jak śmierć syna pary wpłynęła na życie całej rodziny.

Lech Wałęsa, Danuta Wałęsa
Lech Wałęsa, Danuta Wałęsa
Lech Wałęsa, Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa w swojej autobiografii opisała wiele wydarzeń, które wcześniej nie były znane Polakom. Książka wzbudziła sensację, szczególnie ze względu na fakt, że część przedstawionych w niej informacji nigdy wcześniej nie ujrzała światła dziennego.

Przemysław Wałęsa został znaleziony martwy 8 stycznia 2017 roku we własnym mieszkaniu. Mówiono o tym, że zapewne popełnił samobójstwo, jednak po pół roku od jego śmierci ujawniono, że był to zgon z przyczyn naturalnych.

- Z mojego drzewa odłamała się jedna gałązka - zmarł mi synek. Przemek cierpiał na chorobę dwubiegunową, do tego doplątała się cukrzyca. Gdyby się leczył - a nie chciał - żyłby. Później zaczął nadużywać alkoholu - to wszystko go zmęczyło. Raz miał dni lepsze, raz gorsze, czasami był dobry i ciepły, później nieznośny i złośliwy. Trudno opisać uczucia, kiedy umiera twoje dziecko. Ale nie robiłam dramatu. Uznałam, że taka jest kolej: ktoś z nas pierwszy musi odejść... – opowiedziała Danuta Wałęsa.

Lech Wałęsa. Źródło: onet.pl
Lech Wałęsa. Źródło: onet.pl
Lech Wałęsa. Źródło: onet.pl

- Lech nie potrafi otworzyć się i powiedzieć, co czuje. Miał ciężkie dzieciństwo: urodził się w czasie wojny, ojciec mu zmarł, gdy miał dwa latka. Najstarsza siostra męża opowiadała, że jak ojciec leżał już nieżywy, to Lech, maleńki chłopiec, całował go po rękach – ujawniła, dodając, że nigdy nie rozmawiali z mężem o stracie syna.

Przypomnij sobie o… POJAWIŁ SIĘ NAJNOWSZY RAPORT MINISTERSTWA ZDROWIA NA TEMAT KORONAWIRUSA. JAK DZIŚ, 24 LIPCA, WYGLĄDA SYTUACJA W NASZYM KRAJU

Jak informował portal Życie: MICHAŁ SZPAK PRZECHODZI TRUDNE CHWILE. PEWNE ZMIANY MOGĄ GO DROGO KOSZTOWAĆ. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE MONIKI KUSZYŃSKIEJ. BYŁA WOKALSITKA VARIUS MANX WALCZY O KAŻDY DZIEŃ ŻYCIA