Jak podaje portal "Pikio", Lech Wałęsa przeszedł do historii jako były prezydent i działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL. Niwiele osób wiedziało jednak, jakim człowiekiem Wałęsa był prywatnie. Danuta Wałęsa zdradziła, jak wyglądało życie u jego boku. Nie zawsze było kolorowo.

Lech Wałęsa jako mąż

Jako polityk i działacz Solidarności zapisał się na stałe w historii. Niestety jako mąż nie może pochwalić sie zbyt dobrą opinią, przynajmniej nie w oczach żony. Danuta Wałęsa przyznała, że przez lata nie była szczęśliwa. Musiała sobie radzić sama z dramatem, jaki rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami.

Danuta Wałęsa nie miała łatwego życia, czm podzieliła się dopiero po latach. Jej kulisy małżeństwa z byłym prezydentem zostały przedstawione w biografii "Marzenia i tajemnice", która ukazała sie w 2011 roku. Jak wyglądało ich wspólne życie?

YouTube

Kulisy małżeństwa Wałęsów

W książce czytamy, że przez wiele lat nie czuła się szczęśliwa. Musiała zmierzyć się z ciągłym poczuciem osamotnienia i tym, że mąż jej nie doceniał. Samodzielnie musiała także stawić czoła prześladowaniom i wychowywaniu dzieci.

Lech Wałęsa niechętnie odnosi się do wyjawionych przez żonę szczegółów ich wspólnego życia, choć zdarzało mu się powiedzieć, że jego żona kilka razy powinna była ugryźć się w język. Dodawał również, że nic nie było tak czarno-białe. Podkreślał również, że był bardzo zajęty.

Danuta Wałęsa nigdy nie mówiła mężowi jak bardzo nieszczęśliwa się czuje, dlatego był on przekonany, że wszystko jest w porządku i bez reszty oddawał się polityce.

YouTube

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Małgorzata Trzaskowska i Agata Duda podejmą współpracę? Zaskakujące informacje o planach na najbliższe miesiące

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Będą zmiany w sprawie kontroli fotoradaru? Rzecznik Praw Obywatelskich z apelem, by nie zmuszać do donoszenia na samego siebie

O tym się mówi: Plaga komarów atakuje Polskę. Insekty są w tym roku wyjątkowo agresywne. Specjaliści ostrzegają