W czasie burzliwej kampanii prezydenckiej oraz działań faworytów, Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, mocno zwracano uwagę nie tylko na wspomnianych mężczyzn, lecz także kobiety, które stały u ich boku – Agatę Dudę i Małgorzatę Trzaskowską.

Jak zauważyła część Polaków, to żona Rafała Trzaskowskiego lepiej radziła sobie z publicznymi przemówieniami oraz pokazała się jako zdecydowana, silna i odważna kobieta, która nie boi się głośno mówić o swoich przekonaniach. Agata Duda przez ostatnie pięć lat nie zwracała się do mediów i nie rozmawiała z ludźmi.

Postać Małgorzaty Trzaskowskiej stała się bardzo lubiana, i choć to Andrzej Duda otrzymał więcej głosów, wygrywając o włos z Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze, Polacy nieprędko zapomną o żonie kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda/screen YouTube @prezydent.pl, @Onet Rano
Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda/screen YouTube @prezydent.pl, @Onet Rano

Spotkanie państwa Trzaskowskich i Dudów

Jak podaje portal WP.pl, pod koniec lipca Andrzej oraz Agata Dudowie spotkają się z Rafałem i Małgorzatą Trzaskowskimi. Mówi się, że wspomniane spotkanie odbędzie się między 27 a 31 lipca. Czy Małgorzata Trzaskowska zamierza współpracować z Agatą Dudą?

- Absolutnie jestem gotowa na spotkanie i rozmowy z każdym. W kampanii żałowałam, że nie starczyło czasu, żeby pojechać w regiony, gdzie najwięcej mieszkańców głosowało na obecnego prezydenta. Na Podkarpacie, Podlasie. Chciałabym spotykać się z kobietami, które mają inne poglądy, inne zdanie na wiele aktualnych teraz tematów i rozmawiać z nimi – opowiada Małgorzata Trzaskowska.

- Dlaczego nie miałabym się spotkać z Agatą Dudą? Jeżeli tylko wykaże się jakąś widoczną aktywnością na rzecz kobiet, zwłaszcza na polu edukacji, to na pewno będę gotowa do rozmowy. Dla kobiet w Polsce ważne są konkrety –zadeklarowała.

- Kampania nie tyle zmieniła moje plany zawodowe, co wzmocniła determinację, żeby je wprowadzić. Zajmowałam się przygotowaniem projektu lokalnych centrów edukacji w mniejszych miastach i miejscowościach. Kampanijne spotkania i rozmowy z kobietami z różnych środowisk pokazały jasno, że to właśnie edukacja jest dla nich jednym z priorytetów. Będę chciała zrealizować i pracować właśnie w tym obszarze, choć nie ukrywam, że moja aktywność będzie teraz szersza, skierowana do kobiet i z kobietami – obiecuje Trzaskowska.

Małgorzata Trzaskowska i Rafał Trzaskowski. Źródło: polsatnews.pl
Małgorzata Trzaskowska i Rafał Trzaskowski. Źródło: polsatnews.pl

- Podczas podróży po Polsce zobaczyłam jak ogromna jest potrzeba rozmowy o sprawach kobiet, jakie są przed nami wyzwania i problemy, które wspólnymi siłami my kobiety możemy rozwiązywać. W tej chwili opracowujemy, wraz z grupą wspaniałych zaangażowanych kobiet, plan na najbliższe miesiące – ujawnia.

- Zaplanowałam czas dla rodziny, zanim ktokolwiek pomyślał o wyborach, i nie mogę zawieść dzieci. Poza ostatnimi szalonymi tygodniami kampanii, to był dla nas wszystkich naprawdę trudny rok – i w pracy, i w szkole. Dzieciom należy się odpoczynek, a nam wszystkim po prostu zwolnienie tempa, pobycie ze sobą i nabranie sił. Już wiem, że czeka nas wiele wyzwań i ciężkiej pracy – dodaje, zdradzając, że już niedługo czeka ich wspólny wypoczynek.

Przypomnij sobie o… NOWE ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW OBOWIĄZUJE OD DZISIAJ. POLACY MUSZĄ PRZYSTOSOWAĆ SIĘ DO WAŻNYCH ZMIAN

Jak informował portal Życie: NIEPOKOJĄCE WIADOMOŚCI DOCIERAJĄ Z JEDNEGO Z POLSKICH TURYSTYCZNYCH KURORTÓW. KORONAWIRUS POKRZYŻOWAŁ PLANY WIELU OSÓB

Portal Życie pisał również o… NIETYPOWE SPOTKANIE PODCZAS WYCIECZKI GÓRSKIMI SZLAKAMI. TURYSTKI NIE SPODZIEWAŁY SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW