Koronawirus nie opuszcza naszego kraju od marca. Niestety, liczba osób zakażonych wciąż rośnie. Teraz, kiedy rozpoczął się sezon wakacyjnych wyjazdów, sytuacja w wielu miejscach robi się poważna.

Poważna sytuacja miała miejsce na koloniach

Według informacji przekazanych przez portal Wirtualna Polska, zakopiański sanepid poinformował, że około 700 turystów kontaktowało się z zarażoną koronawirusem pielęgniarką. Kobieta pracowała z dziećmi, które przyjechały do Zakopanego na kolonie.

- Wdrożone zostały działania ze strony inspekcji sanitarnej. Dzieci zostały poddane wymazom w kierunku badań laboratoryjnych na SARS-COV-2. U 670 osób otrzymaliśmy wynik ujemny - poinformowała z jednym z wywiadów dyrektor sanepidu w Zakopanem - Beata Trojańska.

Obecnie nadal trwa oczekiwanie na wyniki pozostałych dzieci. Jak się okazuje wszyscy poddani badaniom to uczestnicy 10 kolonii, które przyjechały do Zakopanego oraz do gminy Poronin i Biały Dunajec. Dyrektor sanepidu w Zakopanem zapewnia jednak, że na ten moment nikt z uczestników kolonii nie okazał się być zakażony.

Niektórzy wrócili już do domów

Jedna z grup, które odbyły kwarantannę liczyła 50. osób, w tym 5 opiekunów i 45. dzieci. Jak wiadomo, testy na koronawirusa są wiarygodne dopiero po upływie siedmiu dni od kontaktu z osobą zakażoną.

W związku z tym wspomniane 50. osób, które przyjechało do Białego Dunajca ostatni dzień swojego wypoczynku przebywała na kwarantannie.

W ubiegłą niedzielę miał miejsce ostatni dzień ich turnusu. Uczestnicy kolonii w Białym Dunajcu wsiedli do autokaru i praktycznie bez zatrzymywania się dojechali do Węgorzewa.

Jeden przystanek na trasie kolonii miał miejsce w Olsztynie, tam też wykonano wszystkim osobom testy na obecność przeciwciał. Jak się jednak finalnie okazało, nikt nie był zakażony i wszyscy szczęśliwie wrócili do domów!

Jak informował portal "Życie": POLACY BĘDĄ MUSIELI DOSTOSOWAĆ SIĘ DO NOWEGO ZAKAZU. NIE OBEJMIE ON WSZYSTKICH, ALE I TAK JEGO KONSEKWENCJE SĄ DOTKLIWE, WŁAŚNIE WSZEDŁ W ŻYCIE

Przypomnij sobie: TADEUSZ RYDZYK POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. NAGŁA INFORMACJA ZBURZYŁA JEGO SPOKÓJ, ODESZŁA BLISKA MU OSOBA

Portal "Życie" pisał również: PODCZAS GRZYBOBRANIA MOŻNA DOSTAĆ MANDAT! NIEWIELE OSÓB O TYM WIE, CZYM MOŻNA SIĘ NARAZIĆ PODCZAS SPACERÓW PO LESIE