To trudne chwile dla najbardziej znanego w Polsce redemptorysty. 75-letni szef Radia Maryja i Telewizji Trwam pogrążył się w zadumie, żałobie i modlitwie. Trudno przychodzi mu godzenie się z faktami i przemijalnością życia. Musi na zawsze pożegnać przyjaciela. Postanowił w oficjalnych słowach odnieść do tego, co się stało.

Tadeusz Rydzyk w żałobie, Episkopat przekazał druzgocące wieści. Zakonnik postanowiła napisać kilka słów pożegnania

Tadeusz Rydzyk jest jednym z duchownych w Polsce, którzy mocno przeżywają informację o odejściu ważnego polskiego kardynała. Do Internetu trafiło oficjalne oświadczenie. Znany redemptorysta mocno przeżywa tę sytuację.

W sobotę rano Episkopat w Polsce postanowił potwierdzić oficjalnie informację o śmierci przebywającego od lat w Watykanie ks. kardynała Zenona Grocholewskiego. Duchowny przez lata współpracował z papieżem Polakiem, świętym Janem Pawłem II, a później Benedyktem XVI i w końcu papieżem Franciszkiem. Był prefektem Kongregacji ds.. Edukacji Katolickiej.

Zmarły kardynał znany był z głębokiej przyjaźni z ojcem Tadeusz Rydzykiem i wspierał Rodzinę Radia Maryja. Również z tego powodu informacja o śmierci kardynała Zenona Grocholewskiego tak mocno poruszyła ojca Rydzyka. Zmarł w wieku 80 lat.

Duchowny był obecny w życiu Radia Maryja, uczestniczył w kongresach tworzonych przez Wyższą Szkołę Kultury Społęcznej i Medialnej w Toruniu, a także czynnie udzielał wsparcia dla budowy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

- Ks. kard. Zenon Grocholewski był przyjacielem wielu ludzi. On był bardzo szanowany. Otrzymał ponad 20 doktoratów honoris causa na różnych uczelniach […]. Taki właśnie był ksiądz kardynał. On się nie kłaniał okolicznościom. Był bardzo prawy. Nie szukał uznania czy jakichś względów. Bardzo jasny, klarowny, rzeczywiście wielki pasterz – przekazał ojciec Tadeusz Rydzyk, cytowany przez Pikio.pl.

Jak informował portal "Życie": RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Przypomnij sobie: ILE WYNOSZĄ DZIŚ DODATKI DO EMERYTUR I RENT? TYLE WYNOSZĄ PO WALORYZACJI ŚWIADCZEŃ DLA SENIORÓW W 2020 ROKU

Portal "Życie" pisał również: NAD MORZEM WCALE NIE JEST TAK DROGO, JAK MÓWIĄ? SUMY NA NIEKTÓRYCH PARAGONACH KRĄŻĄCYCH PO INTERNECIE ZASKAKUJĄ TURYSTÓW