Serwis o2.pl wielokrotnie pokazywał zdjęcia paragonów przesyłanych przez czytelników, którzy spędzili tegoroczny urlop nad polskim morzem i mieli okazję stołować się w lokalach gastronomicznych w kurortach.

Sumy widniejące na rachunkach były przerażające, jednak po czasie wielu turystów udowodniło, że wcale nie jest tak źle – wystarczy jedynie trochę dłużej poszukać dobrej restauracji, w której ceny nie są z kosmosu. Do portalu trafił czytelnik, który zdecydował się pokazać kwit z restauracji we Władysławowie i zdradził, jak Polacy „dają się naciągać”. Nad morzem wcale nie jest tak drogo?

Rozrzut cenowy w lokalach gastronomicznych nad polskim morzem. Turyści radzą turystom, jak nie dać się „oskubać”, jedząc przysłowiową „rybkę”

Nie da się ukryć, że polskie morze w tym roku będzie chyba najchętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnym przez Polaków. Od dłuższego czasu słychać jednak wyraźne głosy o wyjątkowej drożyźnie w lokalach w nadmorskich kurortach.

Restauratorzy tłumaczą wysokie ceny marnymi połowami i windowaniem cen przez rybaków i pośredników w branży rybnej, a koszty utrzymania lokali rosną przez przymus zakupu środków do dezynfekcji i ochrony osobistej, jak maseczki czy rękawiczki.

Okazuje się jednak, że wielu turystom udało się jeść w restauracjach za normalne pieniądze, a zdaniem wielu ceny od poprzedniego sezonu nie wzrosły. Na czym polega zatem problem z wysokimi cenami? Większość turystów nie szuka mniejszych restauracji w dalszej lokalizacji tylko stołuje się w najlepszych i najdroższych restauracjach – blisko plaży lub w centrum miasta. A przecież właśnie tu jest najdrożej!

- Ceny nad morzem są takie same jak rok temu, a gofry nawet tańsze. Nie wierzcie w te brednie ludzi, którzy piszą, że jest drogo – przekonuje w liście wysłanym do portalu o2.pl pan Paweł.

Dowód? Wysłany przez mężczyznę paragon, na którym widnieje suma 51 złotych za dwa zestawy obiadowe z dorszem w roli głównej.

for. Facebook

Jak informował portal "Życie": KONTROLERZY ROZPOCZĘLI PRACĘ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI, KARY MOGĄ TRAFIĆ DO MILIONÓW POLAKÓW. JAK USTRZEC SIĘ ZAPŁACENIA NAWET 700 ZŁOTYCH

Przypomnij sobie: LOKALE GASTRONOMICZNE W CAŁEJ POLSCE PRZECHODZĄ MASOWE KONTROLE. NIE JEST DOBRZE, KLIENCI MAJĄ SIĘ CZEGO OBAWIAĆ

Portal "Życie" pisał również: WZRUSZAJĄCA POSTAWA KSIĘDZA ZASŁUGUJE NA NAŚLADOWANIE. NIEKTÓRZY PORÓWNUJĄ GO DO ŚW. FRANCISZKA, MÓWI, ŻE KAŻDY MA WSTĘP DO KOŚCIOŁA