Dziś abonament radiowo-telewizyjny wynosi – według stawek przewidzianych w ustawie – 22,70 złotych za telewizor i odbiornik radiowy bądź 7 złotych, jeśli posiadamy w domu tylko radio.

Obowiązek płacenia abonamentu ma każda osoba, która taki sprzęt posiada nie tylko w domu, ale i np. w samochodzie. Mimo, ze stawki nie są wygórowane to, jeśli nie płacimy abonamentu mogą nas czekać srogie kary.

Zgodnie z informacją podaną przez „gazetę Pomorską”, cytowaną przez portal biznesinfo.pl, os stycznia tego roku Poczta Polska wespół z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji znalazły już 10 tysięcy osób, które uchylały się od płacenia abonamentu. W ten sposób naliczono już ogromną liczbę kar, których łączna suma przekracza 6,5 miliona złotych.

Posypały się kary dla niepłacących abonamentu. Kwota jest ogromna, kontrole trwają

O jakich kwotach kar mówimy indywidualnie? Osoby, które zostały przyłapane na braku opłacania abonamentu za odbiornik telewizyjny zostały zmuszone do uiszczenia opłaty, które wysokość opiewa na 30-krotność miesięcznego abonamentu, czyli dokładnie 681 złotych.

Niektórzy denerwują się jednak to, ze mimo ściągania abonamentu od widzów państwowe media otrzymują wielkie dotacje z budżetu państwa. Dość przypomnieć ostatnią, liczącą 2 miliardy złotych.

Nie ma jednak woli, aby abonament został całkowicie zniesiony. KRRiT zdecydowała o obniżeniu dla abonentów, którzy płacą od razu z góry. Wiele osób może również złożyć wniosek do instytucji o zwolnienie z opłat. Są to seniorzy po 75. roku życia, renciści, inwalidzi wojenni, wojskowi, kombatanci, a także osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA