Tym razem na tapet wzięto mięso podawane gościom. W wielu przypadkach jest dalekie od oczekiwań. Klienci są oszukiwani!

Kontrole w polskich lokalach gastronomicznych dają wiele do myślenia licznym klientom, którzy korzystają z możliwości zjedzenia posiłku w miłej atmosferze. Okazuje się bowiem, że mięso serwowane w wielu miejscach odbiega nie tylko od oczekiwań gości czy deklaracji szefa kuchni, ale i standardów sanitarnych. Choć w wielu restauracjach, karczmach i innych przybytkach możemy znaleźć potężny wybór dań to często nie mamy świadomości tego, co faktycznie zostaje nam podane na stół.

Inspektorzy sanitarni nie mają złudzeń co do jakości posiłków i standardów higienicznych w wielu restauracjach i lokalach gastronomicznych. Tym razem na tapet wzięto mięso podawane gościom. W wielu przypadkach jest dalekie od oczekiwań. Klienci są oszukiwani!

Kontrolerzy w polskich restauracjach ujawnili gorzką prawdę na temat jakości mięsa podawanego w lokalach. Nie jest dobrze!

Wyniki kontroli zleconej prze UOKiK ujawnia Wirtualna Polska, a za nią Pikio.pl. Okazuje się, że aż 87 procent lokali gastronomicznych przekracza prawo w tej kwestii! Do oszustw na masową skalę należy m.in. porcjowanie dań – choć w karcie podana jest wyższa waga to na talerzu ląduje mniejsza porcja.

To jednak nie koniec. Bardzo często okazuje się, że zamiast zamówionych: wołowiny, wieprzowiny, gęsiny, drobiu, dorsza czy łososia dostajemy zupełnie inne, najczęściej znacznie tańsze mięso, które smakiem przypomina tylko produkt deklarowany w karcie. Inspektorom udało się skontrolować 169 lokali, restauracji, barów czy karczm, w tym w kurortach, na stacjach benzynowych czy dworach.

Często zdarza się również, że klientom podawane są produkty po terminie przydatności do spożycia, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA