Ogromna część Polaków ma już serdecznie dość nowych obostrzeń. Przyszło lato, a każdy z nas stara się jak może, by móc spędzić w bezpieczny sposób tegoroczne wakacje, szczególnie gdy jednak zdecydowaliśmy się na wyjazd urlopowy nad morze czy w góry, a nawet za granicą.

Uważamy na dystans społeczny, używamy maseczek w dużych skupiskach ludzi, a także zamkniętych pomieszczeniach. Jednak pojawił się nowy zakaz, który może skutecznie zburzyć spokój turystów nad morzem, a także mieszkańców regionu. GIS nie miał litości, a to wszystko w trosce o życie i zdrowie Polaków. Czego zakazały służby sanitarne?

Nowy zakaz dla tysięcy Polaków! To naprawdę może zdenerwować wiele osób, ale zaszła wyższa konieczność

Wielu Polaków nie będzie szczęśliwych w powodu nowego obostrzenia, które właśnie weszło w życie. Choć nie zapowiadało tej zmiany to trzeba pogodzić się z jej wejściem w życie. Zakaz ma chronić wiele osób przed utratą zdrowia.

Według doniesień RMF24, cytowanych przez Pikio.pl, GIS i WSSE zdecydowały o zamknięciu 5 z 60 kąpielisk nad morzem na terenie województwa pomorskiego. Informację tę przekazał Główny Inspektorat Sanitarny. O które miejsca chodzi? W Gdyni Redłowie, w Krynicy Morskiej (trzy kąpieliska) oraz tzw. małą plażę na Helu.

Tam, gdzie zdecydowano się zamknąć kąpieliska całkowicie nie wolno się kąpać. Powodem jest zakwit sinic. Służby przypomniały jednak, że zażywać kąpieli w morzu można w ponad 50 innych miejscach na Bałtykiem, z czego 20 leży w okolicy Trójmiasta.

Kontakt z sinicami dla wielu osób, szczególnie alergików może wywołać dramatyczne skutki zdrowotne.

fot. YouTube @Wolverine Cash

Jak informował portal "Życie": POLSKIE WŁADZE POSTANOWIŁY PRZEKAZAĆ NOWE ŚWIADCZENIE DODATKOWEJ GRUPIE POLAKÓW. PIENIĄDZE MOGĄ ZYSKAĆ TYSIĄCE OSÓB

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCE POSTĘPOWANIE JEDNEJ Z SIECI HANDLOWYCH. KLIENCI NIE WIEDZĄ, CO TYM MYŚLEĆ, MAJĄ DOŚĆ TAKICH PRAKTYK

Portal "Życie" pisał również: UOKIK ROZPATRUJE DONIESIENIA W SPRAWIE PEWNEJ SIECI HANDLOWEJ. KLIENCI NIE WYTRZYMALI, POPROSILI O STOSOWNĄ REAKCJĘ SŁUŻB