W środę Sejm przyjął znaczną większość poprawek Senatu do projektu ustawy o przyznaniu polskim rodzinom pobierającym świadczenie 500 plus dodatkowej kwoty w ramach bonu turystycznego na każde dziecko, by mogły skorzystać z wakacyjnego wypoczynku taniej, a jednocześnie wspomóc rozwiazywanie problemów branży turystycznej, która jest jednym z głównych sektorów dotkniętych skutkami kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Teraz okazuje się, że dzieci dołączy kolejna grupa. Kto dostanie pieniądze?

Kolejna grupa Polaków będzie mogła skorzystać z bonu turystycznego 500 plus! Kto to będzie?

Z pewnością nie seniorzy – poprawkę Senatu, którą zaproponował senatora Marek Borowski posłowie odrzucili we wtorek, dzień przed głosowaniem podczas posiedzenia komisji sejmowej.
Sejm przyjął 37 z 65 poprawek zasugerowanych przez Senat i teraz projekt ustawy, której pomysłodawcą jest Andrzej Duda trafi do jego podpisu.

Tym samym, każde dziecko, które jest beneficjentem programu 500 plus otrzyma jednorazowo taką kwotę na wyjazd wakacyjny, a dziecko niepełnosprawne 1000 złotych.

Jak informuje Pikio.pl, jest jednak dodatkowa grupa, która otrzyma bon turystyczny. Sejm przychylił się do pomysłu rozszerzenia grona beneficjentów programy o dzieci, które są włączone do programów socjalnych w innych krajach Unii Europejskiej, gdyż jedno z rodziców tam pracuje. W ten sposób z wakacyjnego 500 plus będzie mogło skorzystać od 150 do 200 tysięcy dzieci dodatkowo.

Sejm odrzucił jednak pomysł powiększenia grupy pobierających świadczenie o seniorów. Znacząco powiększyłoby to budżet programu, a wysłannik prezydenta podczas komisji sejmowej przyznał, że emeryci i renciści otrzymali w tym roku trzynastą emeryturę.

fot. Pikist

Jak informował portal "Życie": RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Przypomnij sobie: ILE WYNOSZĄ DZIŚ DODATKI DO EMERYTUR I RENT? TYLE WYNOSZĄ PO WALORYZACJI ŚWIADCZEŃ DLA SENIORÓW W 2020 ROKU

Portal "Życie" pisał również: NAD MORZEM WCALE NIE JEST TAK DROGO, JAK MÓWIĄ? SUMY NA NIEKTÓRYCH PARAGONACH KRĄŻĄCYCH PO INTERNECIE ZASKAKUJĄ TURYSTÓW