Finalnie, projekt doszedł do skutku i już wkrótce będzie można złożyć wniosek o przyznanie 500 złotych na tegoroczne wakacje. Zgodnie z zapewnieniami polskich władz, wart 4 mld złotych projekt ma nie tylko pomóc rodzinom w spędzeniu urlopu, ale i poprawić kondycję polskiej branży turystycznej, która zmaga się z konsekwencjami ekonomicznymi pandemii koronawirusa. Nowe jednorazowe świadczenie cieszy się sporym zainteresowaniem. Jak zatem można z niego skorzystać?

Bon turystyczny to 500 złotych, które ma refundować koszty wyjazdu rodzin z dziećmi na wakacje, a także pomóc branży w podniesieniu się z problemów finansowych wywołanych epidemią COVID-19.

Jak można skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego?

Przede wszystkim, 500 złotych przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia, a dla dzieci niepełnosprawnych przeznaczono 1000 złotych pomocy. Bon refunduje koszt usług hotelarskich i imprez turystycznych na terenie Polski, które realizuje firma turystyczna bądź organizacja pożytku publicznego.

Jak informuje portal SE.pl, ma formę elektronicznego bonu o wysokości 500 złotych, który ma ważność do 31 marca 2022 roku. Za co będzie można nim zapłacić? Pieniądze przeznaczone są na zapłacenie za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii lub obozie harcerskim bądź na obozie sportowym czy rekreacyjnym.

Bon jest niezależny od progu dochodowego, dokładnie tak samo jak świadczenie 500 plus. Mogą z niego skorzystać rodziny posiadające przynajmniej jedno dziecko bądź dziecko niepełnosprawne.

Jak złożyć wniosek? Wystarczy zalogować się do Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS, tak samo jak w przypadku 500 plus. Można również dokonać tego poprzez Profil Zaufany, bankowość online. Po przejściu procedury potwierdzenia danych, bon będzie aktywowany w systemie.

Musimy wskazać miejsce, do którego się wybieramy (lista ośrodków i hoteli, które biorą udział w programie znajduje się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej). Bon okazujemy przy rezerwacji terminu lub natychmiast po przyjeździe na miejsce.

Jak informował portal "Życie": RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Przypomnij sobie: ILE WYNOSZĄ DZIŚ DODATKI DO EMERYTUR I RENT? TYLE WYNOSZĄ PO WALORYZACJI ŚWIADCZEŃ DLA SENIORÓW W 2020 ROKU

Portal "Życie" pisał również: NAD MORZEM WCALE NIE JEST TAK DROGO, JAK MÓWIĄ? SUMY NA NIEKTÓRYCH PARAGONACH KRĄŻĄCYCH PO INTERNECIE ZASKAKUJĄ TURYSTÓW