Jak podaje portal "Pikio", 500 plus, a w niektórych przypadkach 1000 plus pojawi się na kontach rodziców jeszcze w te wakacje. Niestety jest jeden z warunek, który sprawia, że nie wszyscy będą mogli się cieszyć dodatkową gotówką. Komu nie będzie ona przysługiwała?

Bon turystyczny

Z bonu turystycznego w wysokości 500 złotych może skorzystać nawet 6 milionów dzieci. Na podwójną kwotę mogą liczyć dzieci z niepełnosprawnością. Wprowadzająca bon turystyczny ustawa została uchwalona przez Sejm, jak się jednak okazuje, nie wszyscy mogą liczyć na tę formę wsparcia. Kto ich nie otrzyma?

W trakcie prac nad bonem turystycznym, Senat zaproponował objęcie nim również emerytów i rencistów. Sejm zdecydował jednak, żeby wsparcie przeznaczone było jedynie dla dzieci i młodzieży - otrzymają je tylk soby, które nie ukończyły 18 roku życia. Rodzice dzieci, które osiągnęły właśnie pełnoletność zwrócili się do parlamentarzystów, aby także one zostały objęte wsparciem. Nie zdecydowano się jednak na taki krok.

YouTube

Bon turystyczny, na co można go wykorzystać?

Bon turystyczny może zostać zrealizowany tylko na krajowy wypoczynek. Rodzice i dzieci mogą skorzystać z niego do końca marca 2022 roku i opłacić nim noclegi (w pensjonacie, hotelu i gospodarstwie agroturystycznym) lub pobyt dziecka na obozie.

Peła lista miejsc, w których możliwe będzie zrealizowanie bonu znajdzie się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Będzie to wsparcie jednorazowe, a jego otrzymanie musi zostać poprzedzone złożeniem wniosku na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Bonu ie będzie można zamienić na gotówkę, ani inny środek płatniczy.

YouTube

Jak oceniacie przyjęte rozwiązanie?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące fakty dotyczące emerytur zakonnic. Niejasna sprawa budzi kontrowersje. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marcin Miller podzielił się swoim szczęściem z fanami. Wielkie gratulacje dla gwiazdora disco polo

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia z najnowszymi informacjami o zakażonych. Bilans rośnie, liczba przypadków zbliża się do granicy