Epidemia nie ma zamiaru wycofać się z naszego kraju, a dziś liczba wykrytych przez służby sanitarne w całej Polsce przypadków wzrosła w stosunku do średniej z ostatnich dni.

Niepokojące informacje napływają ze strony resortu zdrowia. Chorych jest coraz więcej, bilans przekroczył już 39 tysięcy osób!

Dodatkowo, z danych przedstawionych przez Ministerstwo dowiadujemy się, że zmarło kolejnych 11 osób z powodu COVID-19 lub tzw. chorób współistniejących. Ile osób oficjalnie zostało zarażonych koronawirusem?

Najnowszy bilans Ministerstwa Zdrowia. Liczba przypadków wykrytych w ciągu ostatnich 24 godzin przekroczyła 300 osób!

Resort zdrowia poinformował w czwartek rano o nowych 333 przypadkach koronawirusa, wykrytych przez służby sanitarne w całej Polsce. Po raz kolejny najwięcej zachorowań jest na śląsku – to 89 osób. Kolejnych 60 nowych chorych znaleziono w Małopolsce, 38 osób z koronawirusem to mieszkańcy województwa łódzkiego, 37 to chorzy z Mazowsza, 36 osób z COVID-19 zdiagnozowano na Podkarpaciu.

Służby sanitarne na Dolnym Śląsku podały wykrycie nowych 26 przypadków, w Wielkopolsce bilans chorych wzrósł o 20 osób. Najmniej nowych przypadków odnotowano w województwie kujawsko-pomorskim – 6 osób, na Lubelszczyźnie, Opolszczyźnie i województwie lubuskim – po 4 chorych, a także po 3 osoby w pomorskim, zachodniopomorskim i świętokrzyskim.

Poinformowano również o 11 zgonach, a większość zmarłych miała choroby współistniejące. Najmłodsza zmarła w wieku 63 lat.

Ponadto wiadomo, że w szpitalach leży 1550 chorych, w tym 68 pod respiratorami. Na kwarantannie przebywa 90 496 osób, a kolejne 9778 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Łączna liczba osób, które wyzdrowiały doszła do 28 928 przypadków.

Jak informował portal "Życie": RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Przypomnij sobie: ILE WYNOSZĄ DZIŚ DODATKI DO EMERYTUR I RENT? TYLE WYNOSZĄ PO WALORYZACJI ŚWIADCZEŃ DLA SENIORÓW W 2020 ROKU

Portal "Życie" pisał również: NAD MORZEM WCALE NIE JEST TAK DROGO, JAK MÓWIĄ? SUMY NA NIEKTÓRYCH PARAGONACH KRĄŻĄCYCH PO INTERNECIE ZASKAKUJĄ TURYSTÓW