Sieć handlowa Lidl od lat zalicza się do czołówki najchętniej odwiedzanych przez Polaków sklepów. Dyskonty z tym logo cieszą się wielką popularnością z wielu powodów, a wśród nich znajdują się niespotykane nigdzie indziej produkty i asortyment, wiele polskich marek i często atrakcyjne ceny.

Jednak jedna z ostatnich decyzji sieci wzbudziła spore kontrowersje. Zarządzenie, jakie wydano wydaje się kompletnie nie mieć uzasadnienia, stąd oburzenie klientów. Dlaczego tak postąpiono? Decyzją Lidla zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Lidl podjął nieoczekiwaną decyzję w sprawie sprzedaży jednej grupy produktów. Klienci zbulwersowani, ruszył UOKiK

W Polsce Lidl jako sieć cieszy się dużą popularnością i niesie raczej pozytywne skojarzenia, jednak nie tym razem. Klienci sklepów oburzeni na decyzję sieci, zareagować postanowił UOKiK. O co chodzi?

We wszystkich sklepach na terenie całej Polski obowiązuje odgórny nakaz kontroli tożsamości w przypadku sprzedaży napojów alkoholowych. Regulują to konkretne przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Istotne jest, aby alkohol nie trafił do nieletnich. Jednak decyzja Lidla dotycząca piwa bezalkoholowego i jego sprzedaży zadziwiła klientów sieci Lidl! Dlaczego?

Zgodnie z decyzją władz sieci przy zakupie tego rodzaju trunku również trzeba okazać dowód tożsamości! W jakim celu? Dyrekcja sieci tłumaczy.

- Sprzedaż piwa bezalkoholowego dzieciom i młodzieży budzi poważne wątpliwości wychowawcze - wyjaśnił Lidl w wiadomości wysłanej do Business Insider, którą cytuje portal smakosze.pl.

UOKiK ma jednak w tej kwestii odmienną opinię. Urząd przekonuje, że stanowisko Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), mówiące o tym, że piwo bezalkoholowe nie stanowi napoju alkoholowego w myśl przepisów jest jedynie wskazówką, a nie obowiązującym prawem.

Jednak odmówienie przez kasjera sprzedaży tego rodzaju trunku ze względu na niechęć klienta do okazania dowodu można uznać za wykroczenie.

Jak informował portal "Życie": RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Przypomnij sobie: ILE WYNOSZĄ DZIŚ DODATKI DO EMERYTUR I RENT? TYLE WYNOSZĄ PO WALORYZACJI ŚWIADCZEŃ DLA SENIORÓW W 2020 ROKU

Portal "Życie" pisał również: NAD MORZEM WCALE NIE JEST TAK DROGO, JAK MÓWIĄ? SUMY NA NIEKTÓRYCH PARAGONACH KRĄŻĄCYCH PO INTERNECIE ZASKAKUJĄ TURYSTÓW