Informację na ten temat podał jako pierwszy „Dziennik Wschodni”. Sanepid przeprowadzając badania między 30 czerwca a 7 lipca znalazł koronawirusa u dziewięciu pracowników sieci dyskontów Lidl. Chodzi o dwa markety na terenie Przemyśla. Zarażeniu uległy również trzy inne osoby, które miały kontakt z chorymi.

Według lokalnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, od razu po wykryciu tego ogniska koronawirusa kwarantannie poddano łącznie 87 osób. Są to pracownicy Lidla i ich bliscy. Pacjentem „zero”, który zakaził wirusem ma być mieszkaniec Jarosławia.

Mimo zapewnień premiera to jeszcze nie koniec epidemii. Codziennie sanepidy w całej Polsce znajdują nowe ogniska zakażeń koronawirusa. Teraz odnaleziono chorych pracowników dwóch sklepów Lidl na Podkarpaciu. 87 osób na kwarantannie!

Koronawirus wśród pracowników sieci Lidl. Na kwarantannie trafiło blisko 90 osób.

Według „Faktu”, który powołuje się na „Dziennik Wschodni”, wykryte ognisko w Lidlu na terenie Przemyśla nie jest jedyne w tym regionie. Koronawirusa znaleziono również w parafii w Ostrowie pod Przemyślem. COVID-19 został potwierdzony testem u księdza, a także 13 osób, które miały z nim kontakt bezpośrednio. Dodatkowo, kwarantannę nałożono na 112 osób. Wszyscy czekają na wyniki badań SARS-CoV-2.

fot. YouTube

Jak wiemy z informacji podanych w czwartek rano przez Ministerstwo Zdrowia, łącznie w Polsce wykryto 36 951 osób, w tym 1551 pacjentów zmarło. W całej Polsce pojawiły się 262 nowe przypadki koronawirusa, a zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin dziewięć osób. Na Podkarpaciu to 7 nowych osób z COVID-19.

Jak informował portal "Życie": ZASKAKUJĄCE ODKRYCIE W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. CZEKAŁO NA ODNALEZIENIE DEKADY. CO JEST W WIADOMOŚCI SPRZED LAT

Przypomnij sobie: JAKIE SĄ ULUBIONE SMAKI KANDYDATÓW NA PREZYDENTA? KULINARNE GUSTA ANDRZEJA DUDY I RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO KOMPLETNIE SIĘ RÓŻNIĄ

Portal "Życie" pisał również: JEDNE Z BANKÓW OSTRZEGŁ KLIENTÓW PRZED INSTALACJĄ FAŁSZYWYCH APLIKACJI. MOGĄ WYSSAĆ Z NASZEGO KONTA WSZYSTKIE ŚRODKI