Wiele osób twierdzi, że wówczas prezydentowa nie miała wyjścia i trzeba było zrobić, co należy. O co chodzi?

Nie bez powodu większość Polaków uważa Jolantę Kwaśniewską za najlepszą Pierwsza Damę w historii III RP.

Choć od zakończenia drugiej i ostatniej kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego minęło już 15 lat to była Pierwsza Dama wciąż stawiana jest za wzór klasy, stylu, szyku, umiejętności autoprezentacji, a jednocześnie umiejętności podejmowania ważnych społecznie tematów i aktywności wolontariackiej i charytatywnej.

Niedawno Jolanta Kwaśniewska wyjaśniła, jak wiele zadanie stanęło przed nią 23 lata temu. To naprawdę nie było łatwe, lecz ten moment stał się kamieniem milowym w jej karierze.

23 lata temu Jolanta Kwaśniewska zdecydowała się na najważniejszy w swoim publicznym wizerunku krok. To nie było proste, a prezydentowa bała się niepowodzenia

Od samego początku prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego jego żona wiedziała, że trzeba podzielić się obowiązkami i wzięła na swoje barki pomoc polskiemu społeczeństwu, wspierając męża w podejmowaniu istotnych decyzji w tej kwestii, szczególnie na polach, gdzie realna pomoc była potrzebna od zaraz.

Właśnie w tym celu w 1997 roku jako żona głowy państwa podjęła się założenia fundacji Porozumienie bez barier. Organizacja pożytku publicznego działa do dziś, a jej celem od samego początku było zapewnienie równych szans dzieciom niepełnosprawnym, chorych, a także skrzywdzonych przez okoliczności życia.

Fundacja zajmowała się szerzeniem informacji o chorobach cywilizacyjnych, a także walczyła ze spychaniem na margines osób starszych.

- Dla mnie to była absolutnie oczywista sprawa, że w sprawach ważnych trzeba mówić swoim własnym głosem. Ja mam swój własny głos, oczywiście jestem małżonką pierwszej osoby w państwie, ale jestem pierwszą damą – powiedziała w wywiadzie dla magazynu VIVA! Jolanta Kwaśniewska, cytowana przez portal lelum.pl.

Lokalne media z Powiatu Piaseczno zauważyły inicjatywę Fundacji. Dziękujemy!

Posted by Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier" on Saturday, July 4, 2020

Jak informował portal "Życie": SŁAWOMIR I KAJRA W MOCNYCH SŁOWACH O MUZYKACH, KTÓRY GRAJĄ PODCZAS EPIDEMII. MÓWIĄ O NIESPRAWIEDLIWYM TRAKTOWANIU ARTYSTÓW

Przypomnij sobie: NOWOŚCI W PRODUKCJI „TAŃCA Z GWIAZDAMI”, Z UDZIAŁU ZREZYGNOWAŁ UCZESTNIK! DOSZŁO DO ZMIAN PERSONALNYCH, KOGO NIE ZOBACZYMY JESIENIĄ NA PARKIECIE

Portal "Życie" pisał również: MAŁA CÓRECZKA JOANNY KRUPY TO WIERNA KOPIA MAMY? INTERNAUCI ZALALI MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE MODELKI KOMENTARZAMI