Jacek Kurski ma za sobą burzliwy rozwód. Ze swoją byłą partnerką były polityk ma trójkę dzieci. W trakcie rozwodu kością niezgody pomiędzy rozchodzącymi się partnerami były nie tylko kwestie majątkowe, ale również opieka nad najmłodszym z synów.

Kim dokładnie była poprzednia żona Jacka Kurskiego? Warto przyjrzeć się jej sylwetce.

Kim jest Monika Kurska?

Jacek Kurski i Monika Kurska byli małżeństwem przez 24 lata, doczekali się także trojga dzieci. Unieważnienie tego małżeństwa wzbudziło ogromne emocje wśród Polaków.

Jak podaje Plejada, była żona Kurskiego ma 51 lat. Monika i Jacek Kurscy przez 24 lata byli małżeństwem, a owocami tego związku są dziś już odchowane dzieci. Ich potomstwo to 29-letni Antoni (niegdyś Zdzisław), 26-letnia Zuzanna oraz 13-letni Olgierd.

Monika Kurska, Jacek Kurski. Źródło: fakt.pl
Monika Kurska, Jacek Kurski. Źródło: fakt.pl
Monika Kurska, Jacek Kurski. Źródło: fakt.pl

Drogi małżonków w pewnym momencie rozeszły się – w 2015 roku doczekali się oni rozwodu. To właśnie wtedy ich dzieci obrały strony w sporze między rodzicami.

I tak pierworodny Antoni postanowił wstawić się za matką, zaś młodsza Zuzanna stanęła murem za ojcem. Podczas sprawy rozwodowej nie obyło się bez komplikacji – Jacek i Monika Kurscy obwiniali się nawzajem o zniszczenie związku, trwała także batalia o opiekę nad wtedy 8-letnim Olgierdem.

Sąd przyznał im równe prawa do syna, jednak w 2017 roku Jacek Kurski usiłował przejąć je tylko dla siebie. Monika Kurska zaś domagała się zapłaty alimentów przez byłego męża. Jak skończyła się cała sprawa?

„Zawarliśmy porozumienie rodzicielskie odnośnie do małoletniego syna Olgierda, którym opiekujemy się wspólnie. Zawarliśmy również porozumienie materialne, które wyczerpuje wszystkie nasze roszczenia zarówno alimentacyjne, jak i z tytułu podziału majątku. Rozstajemy się w zgodzie. Życzę powodzenia Jackowi w jego dalszej karierze politycznej” – mówiła Monika Kurska.

Jacek i Monika Kurscy. Źródło: fakt.pl
Jacek i Monika Kurscy. Źródło: fakt.pl

„Ogólnie sytuacja jest nieprzyjemna, ale myślę, że jak na to wszystko, co przeszliśmy, to dobrze jest, a będzie lepiej. Mamy szansę zbudować teraz życie na nowo.”

Monika Kurska została nauczycielką i korepetytorką j. angielskiego, miała startować w wyborach do Sejmu z ramienia Polski Razem, jednak nie zdecydowała się na ten krok.

„Trudno mi uwierzyć w wiadomości o jej starcie. Nigdy nie wykazywała chęci do polityki. (...) Ale każdy ma prawo do zmiany stanowiska i życzę jej jak najlepiej, samych sukcesów” – mówił Kurski.

Małżeństwo poważnie podchodziło do wiary. Doczekali się nawet błogosławieństwa od samego Jana Pawła II. Ostatecznie jednak ich związek rozpadł się. Polacy są zdziwieni, że małżeństwo pary zostało unieważnione – jest to możliwe tylko przy szczególnych powodach. Myślicie, że mieli ważne powody?