Już od sierpnia wypłacane będzie 500 złotych w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Kto może go otrzymać i jakie warunki należy spełnić?

Szansa na wakacje dla wielu rodzin!

Polski Bon Turystyczny to kolejny program zapoczątkowany przez partię Prawo i Sprawiedliwość, który ma zniwelować skutki pandemii koronawirusa w naszym kraju. Jak się okazuje, wsparcia w wakacyjnych wyjazdach może potrzebować aż 6 milionów dzieci i 2,4 miliona rodzin.

Jak informuje portal Super Biznes, Polski Bon Turystyczny w wysokości 500 złotych ma być wypłacany aż do 31 marca przyszłego roku. Dzięki niemu będziemy mogli jednak opłacić tylko usługi turystyczne na terenie naszego kraju.

Już jutro, 23 lipca rozpoczyna się rejestracja przedsiębiorców, którzy chcą, aby ich usługi zostały uwzględnione w nowym programie.

Natomiast wszystkie osoby, które chcą uzyskać 500 złotych na wakacje zobowiązane są do rejestracji w programie od 31 lipca bieżącego roku.

Jak będzie działać Polski Bon Turystyczny?

Jak się okazuje, rejestracji w programie Polski Bon Turystyczny będzie można dokonać bez wychodzenia z domu. Dzięki zgłoszeniu się przez specjalną platformę uzyskamy indywidualny numer bonu, który należy podać podczas płatności za usługi turystyczne.

- Bon to forma płatności elektronicznej, więc nie będzie wymieniany na gotówkę. W pierwszej kolejności pracujemy nad profilem dla uprawnionych na PUE. Tam będzie taka zakładka, gdzie trzeba będzie bon aktywować - poinformowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Gertruda Uścińska w rozmowie z portalem money.pl.

- Jeżeli wykonamy te proste czynności, to jedziemy na wakacje. Przyjeżdżamy do podmiotu turystycznego, okazujemy specjalny numer i kod autoryzacyjny, który przyjdzie SMS-em. Nie prowadzimy identyfikacji tych podmiotów, od tego jest Polska Organizacja Turystyczna. Te podmioty będą się logować na naszej platformie, ale weryfikacją zajmie się POT - wyjaśniła prezes ZUS.

Za wszelkie usługi turystyczne będziemy mogli zapłacić za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego już od 1 sierpnia 2020 roku! A więc wiele rodzin już wkrótce będzie mogło wybrać się na wyczekane wakacje.

Jak informował portal "Życie": KURSCY MUSZĄ RADYKALNIE ZMIENIĆ SWOJE PLANY? MEDIA UJAWNIAJĄ, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI MŁODEJ PARY

Przypomnij sobie: MAŁO KTO SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH DEKLARACJI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA POINFORMOWAŁ O NADCHODZĄCYCH ZMIANACH

Portal "Życie" pisał również: ZDJĘCIE, KTÓRE POJAWIŁO SIĘ W INTERNECIE ZASKOCZYŁO WIELE OSÓB. Z KIM PRZYJAŹNIŁA SIĘ KRYSTYNA PAWŁOWICZ PRZED WIELOMA LATY