Program jednorazowego, dodatkowego świadczenia dla rodzin z dziećmi, w postaci bonu turystycznego na każde dziecko, które jest beneficjentem programu 500 plus lub innego świadczenia socjalnego w kraju UE, w którym pracuje jedno z rodziców wszedł w życiu w ubiegłym tygodniu, przyjęty większością głosów przez Sejm i doczekał się podpisu pomysłodawcy, czyli prezydenta Andrzeja Dudy.

Jednak oszuści nie tracą czasu i ruszyli z wielką mocą, by wyłudzać od nieświadomych i naiwnych osób pieniądze z programu, zachęcając do wykorzystania voucherów wakacyjnych.

Takich podejrzanych praktyk trzeba się mocno wystrzegać, o czym powiadamiają polskie władze, na czele z Ministerstwem Rozwoju, a także sama Polska Organizacja Turystyczna, która stworzyła listę podmiotów, w których możemy zrealizować przyznany przez ZUS bon turystyczny.

Oszuści nabierają Polaków na „bon turystyczny”. Można stracić setki złotych, warto uważać!

- Kiedy pojawiają się nowe rozwiązania systemowe, rządowe, pojawiają się oszuści, którzy juz myślą i kombinują w jaki sposób naciągnąć ludzi – przekonuje insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji, przywoływany przez serwis Interia.pl.

Na czym polega oszustwo na „bon turystyczny”? Złodzieje przekonują, by wykorzystać bon, który ma pokryć pobyt, ale tylko kilka pierwszych dni, a za resztę trzeba dopłacić z własnej kieszeni i to spore kwoty.

Wiceminister rozwoju powiedział wprost – do chwili, gdy na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej nie pojawią się pełne informacje, wszelkie anonimowe telefony o przystąpieniu do programu z automatu to nieprawda.

- Jeśli tylko otrzymacie państwo telefon, że należy zapłacić za bon lub za przystąpienie do bonu to proszę w to nie wierzyć – tłumaczy Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, cytowany przez Interię.

Jak informował portal "Życie": POLACY BĘDĄ MUSIELI DOSTOSOWAĆ SIĘ DO NOWEGO ZAKAZU. NIE OBEJMIE ON WSZYSTKICH, ALE I TAK JEGO KONSEKWENCJE SĄ DOTKLIWE, WŁAŚNIE WSZEDŁ W ŻYCIE

Przypomnij sobie: TADEUSZ RYDZYK POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. NAGŁA INFORMACJA ZBURZYŁA JEGO SPOKÓJ, ODESZŁA BLISKA MU OSOBA

Portal "Życie" pisał również: PODCZAS GRZYBOBRANIA MOŻNA DOSTAĆ MANDAT! NIEWIELE OSÓB O TYM WIE, CZYM MOŻNA SIĘ NARAZIĆ PODCZAS SPACERÓW PO LESIE