Wczoraj odbyło się oficjalne zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent od samego początku drugiej kadencji nie zamierza próżnować. Już wczoraj zapowiedział, że czekają nas duże zmiany.

Nadchodzą ogromne zmiany

Prezydent Andrzej Duda był gościem w programie „Gość Wydarzeń”. Podczas rozmowy z Dorotą Gawryluk prezydent zapowiedział, że już niedługo będą miały miejsce ogromne zmiany. Czego dokładnie będą one dotyczyć?

Jak informuje portal Lelum.pl, prezydent Andrzej Duda zapewnia, że wkrótce na pewno będą miały miejsce radykalne zmiany kadrowe, jednak na ten moment nie jest w stanie dokładnie określić czego będą dotyczyć.

– Każda zmiana, która dotyczy najwyższych szczebli w kancelarii, jest zmianą poważną. Mam też swoje przemyślenia – zaznaczył Andrzej Duda.

Kogo dokładnie będą dotyczyć zmiany?

Prezydent przyznał jednak, że na pewno pewne poważne zmiany zajdą na w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W wywiadzie, którego udzielił minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz dla „Rzeczpospolitej” wyznał, że planuje odejść ze swojego stanowiska.

Podczas rozmowy w „Gościu Wydarzeń” prezydent Andrzej Duda przyznał, że prawdopodobnie miejsce ministra Jacka Czaputowicza zajmie Krzysztof Szczerski, który obecnie sprawuje rolę podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a także jest szefem gabinetu prezydenta.

– Krzysztof Szczerski jest profesjonalistą i jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe, to jest człowiek, który jest w absolutnej polskiej czołówce. Jeżeli pan minister otrzyma taką propozycję i będzie chciał z niej skorzystać, to zostanie ministrem – poinformował prezydent Andrzej Duda.

Jakie jeszcze zmiany zajdą wśród najbliższych współpracowników prezydenta Andrzeja Dudy? Tego dowiemy się na pewno już niebawem.

Jak informował portal "Życie": KURSCY MUSZĄ RADYKALNIE ZMIENIĆ SWOJE PLANY? MEDIA UJAWNIAJĄ, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI MŁODEJ PARY

Przypomnij sobie: BYŁY MINISTER TWIERDZI, ŻE NIE MA SOBIE NIC DO ZARZUCENIA. JAK ZAKOŃCZY SIĘ SPRAWA SŁAWOMIRA NOWAKA

Portal "Życie" pisał również: ZDJĘCIE, KTÓRE POJAWIŁO SIĘ W INTERNECIE ZASKOCZYŁO WIELE OSÓB. Z KIM PRZYJAŹNIŁA SIĘ KRYSTYNA PAWŁOWICZ PRZED WIELOMA LATY