„Janosik” to serial, który zapamiętało wielu Polaków. Odtwórca głównej roli, niezastąpiony Marek Perepeczko, dzięki tej produkcji zdobył ogromną popularność.

Warto jednak pamiętać, że nie tylko on był gwiazdą „Janosika”. W produkcji wystąpiło jeszcze kilka osób, które zdobyły ogromną sympatię fanów oraz zyskały szanse na wielkie kariery.

Jak obecnie wygląda Ewa Lemańska?

Ewa Lemańska to jedna z aktorek, które przykuwały wzrok widzów serialu. Kobieta wcielała się w postać ekranowej partnerki tytułowego Janosika. To właśnie dzięki roli w tej produkcji, a także w serialu „Doktor Ewa” mogła liczyć na dużą rozpoznawalność.

Ewa Lemańska. Źródło: interia.pl
Ewa Lemańska. Źródło: interia.pl

Jak wspomina portal Pikio, jakiś czas po udziale w produkcjach o Ewie Lemańskiej niewiele się już mówiło. Tymczasem jej życie nieco się skomplikowało.

Ewa Lemańska zagrała w filmie „Jak daleko stąd, jak blisko” oraz serialu „Doktor Ewa”. Potem przyszedł czas na Marynę z „Janosika”, i choć wróżono jej spektakularny sukces, niestety, nic takiego się nie wydarzyło. Przyjęła jeszcze propozycję zagrania w produkcji „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” w 1981 roku i skończyła z aktorstwem.

- Czekałam, czekałam i czekałam, a tu nic... jakieś takie duperele. Niektóre powiedziałabym, że nawet sympatyczne, jak hrabina Chłapowska. Ale w sumie nie było tej propozycji, którą tak naprawdę załapałabym i chciała zagrać – opowiadała aktorka po latach.

Dla Ewy Lemańskiej rola Maryny okazała się przekleństwem – nowe propozycje nie zjawiały się. W końcu wyjechała do USA z uwagi na partnera, lecz nie znała angielskiego, więc nie mogła dalej grać. W zamian za to została modelką, widywano ją na wybiegach m.in. w Paryżu oraz Mediolanie. Przeżyła rozstanie z partnerem, później zaczęła związek z Olgierdem Roycewiczem i wzięli nawet ślub, lecz po 14 latach rozstali się.

Ewa Lemańska. Źródło: interia.pl
Ewa Lemańska. Źródło: interia.pl

W 1998 roku lekarze zdiagnozowali u niej raka piersi. Wtedy zaczęła studiować książki medyczne.

- Bałam się. Płakałam. Krzyczałam. Myślałam, że umieram. Latałam po całym świecie - konsultowałam się z lekarzami, co najlepiej zrobić – wspomina.

Udało jej się wygrać z nowotworem, a dzięki chorobie odkryła, co chciałaby robić. Skończyła szkołę pielęgniarską i została asystentką lekarza. Obecnie jest już na emeryturze.

Przypomnij sobie o… ZMIANY W OPŁATACH ZA PRĄD. WIELU POLAKÓW BĘDZIE ZASKOCZONYCH. O CO CHODZI

Jak informował portal Życie: PIEROGI Z WIŚNIĄ. PRZEPIS KROK PO KROKU

Portal Życie pisał również o… KTO JEST NIEUSTRASZONYM ZE WSZYSTKICH ZNAKÓW ZODIAKU