Są setki aktorów, ale Bogusław Linda jest tylko jeden. Z tym, dość oczywistych stwierdzeniem, zgodzą się nie tylko tysiące fanów niesamowitego aktora, ale i jego koledzy po fachu, których szacunkiem cieszy się od lat.

Nie ma chyba osoby, która miałaby odwagę publicznie skrytykować Bogusława Lindę, a on sam traktowany jest przez wiele osób niemal jak półbóg! Trudno się dziwić – dzięki swoim wielkim kreacjom w takich filmach, jak „Kroll”, „Psy”, „Tato”, „Sara” czy „Powidoki” doczekał się zasłużonego uznania ze strony nie tylko kinomaniaków, ale przede wszystkim środowiska filmowego. Dziś Bogusław Linda kończy 68 lat!

Jeden z największych aktorów polskiego kina kończy dziś 68 lat! Kto by pomyślał, że uwielbiany przez miliony Bogusław Linda dobiega 70-tki! Fani legendy składają życzenia, a ciekawy wpis na Instagramie zawarła jedna z polskich dziennikarek.

68. urodziny Bogusława Lindy! Aktor jest na ustach wszystkich, nietypowe życzenia na Instagramie złożyła mu Karolina Korwin-Piotrowska

W Polsce Bogusław Linda uchodzi za legendę, a jego postać obrosła prawdziwym kultem. Choć nigdy nie grał amantów, a najczęściej twardych gości, którzy są na bakier z prawem lub zeszli ze ścieżki prawa, jak miało to miejsce w trylogii „Psy” Władysława Pasikowskiego to może cieszyć się prawdziwym szacunkiem i uwielbieniem zarówno męskiej, jak i damskiej części społeczeństwa.

Bogusław Linda doczekał się łącznie kilkunastu nominacji do najważniejszych nagród polskiego przemysłu filmowego, z czego aż siedem razy otrzymał Złotego Lwa za filmy: „Gorączka”, „Przypadek”, „Kobieta samotna”, „Kroll”, „Psy”, „Tato” i „Sezon na leszcza”. Otrzymał również Złotą Kaczkę w kategorii „Najlepszy aktor polskich filmów sensacyjnych” za filmy „Demony wojny wg Goi”, „Psy” i „Kroll”.

Na nietypowe życzenia zdecydowała się Karolina Korwin-Piotrowska, pisząc o Lindzie w samych superlatywach.

- Wielu jest w Polsce aktorów, Wielu mega utalentowanych, Wielu mega przystojnych, Ale tylko ten ma to coś, co czyni go megaturbozaje**ym. Wszystkiego dobrego, Boguś ;) – napisała dziennikara, cytowana przez „Se”, podpisując w ten sposób zdjęcie siedzącego na krześle Bogusława Lindy z pistoletem na czarno-czerwonym tle.

fot. Instagram

Jak informował portal „Życie”: DOMINIKA TAJNER ZABRAŁA GŁOS W SPRAWIE ZAKAŻONEGO ADAMA MAŁYSZA. CÓRKA SZEFA PZN STAJE PO STRONIE ORŁA Z WISŁY

Przypomnij sobie: PIERWORODNY SYN MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO WSZEDŁ W DOROSŁOŚĆ. NA „OSIEMNASTCE” CHŁOPAKA BAWIŁY SIĘ DRUGA I PIĄTA ŻONA LIDER ICH TROJE

Portal „Życie” pisał również: NIE DO UWIERZENIA, ILE LAT MINĘŁO OD ŚLUBU PIOTRA I AGATY RUBIKÓW. CHOĆ NIKT NIE WRÓŻYŁ IM DŁUGIEGO ZWIĄZKU TO ŚWIĘTUJĄ KOLEJNĄ ROCZNICĘ