Gdy w mediach pojawiła się ta wiadomość, nikt nie mógł uwierzyć, w jak tragicznych okolicznościach przyszło zakończyć życie uwielbianemu przez miliony Polaków twórcy piosenki „Kocham wolność”, wielkiego hymnu pokolenia lat 80.

Do dziś ten przebój jest na ustach wszystkich – zarówno tych, którzy z tekstem tego utworu na ustach walczyli z systemem politycznym PRL-u, jak i ich dzieci, wychowanych w wolnej Polsce. W poniedziałek 23 czerwca mija 20 lat od tragicznego wypadku samochodowego niedaleko miejscowości Rybitwy, w którym zginął wówczas zaledwie 35-letni Bogdan Łyszkiewicz. Była to wielka strata dla polskiej muzyki!

23 czerwca mija dokładnie 20 lat od tragicznej śmierci Bogdana Łyszkiewicza, lidera uwielbianych przez Polaków Chłopców z Placu Broni. Legendarna grupa straciła wokalistę, a polska muzyka wybitnego artystę. To efekt koszmarnego wypadku samochodowego!

Minęły dwie dekady od tragicznej śmierci Bogdana Łyszkiewicza. Wokalista i lider Chłopców z Placu Broni zginął w wypadku samochodowym.

Bogdana Łyszkiewicza nie da się zapomnieć. Przez lata porównywany do Johna Lennona, nie tylko ze względu na typowo beatlesowską fryzurę i charakterystyczne okulary, ale również na mentalność i spojrzenie na cel uprawiania sztuki i pisania muzyki. Inspiracja The Beatles była widoczna przez lata.

Łyszkiewicz nie był jedynie założycielem i liderem Chłopców z Placu Broni, ale również gitarzystą, klarnecistą, kompozytorem i autorem tekstów. Wraz z Chłopcami wydał łącznie pięć studyjnych płyt.

Bogdan Łyszkiewicz zginał tragiczną śmiercią 23 czerwca 2000 roku, w wypadku samochodowym blisko miejscowości Rybitwy. Miał wówczas tylko 35 lat. Wokalista, prowadząc swojego Chevroleta Camaro zderzył się czołowo z innym pojazdem. W ciężkim stanie trafił do szpitala w Płońsku, jednak nie udało się go uratować – zmarł po kilku godzinach walki lekarzy o jego życie. Jego grób znajduje się na Cmentarzu Batowickim w Krakowie na Czerwonym Prądniku.

Jak informował portal „Życie”: MARTYNA WOJCIECHOWSKA I PRZEMEK KOSSAKOWSKI WKROCZYLI NA NOWY ETAP W SWOIM ZWIĄZKU. FANI SĄ ZACHWYCENI

Przypomnij sobie: EMISJA SERIALU „ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH” DOBIEGŁA KOŃCA? FANI PRODUKCJI BĘDĄ MOCNO ROZCZAROWANI

Portal „Życie” pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK – MAJDAN PO PORODZIE OTRZYMUJE BARDZO DUŻO OFERT WSPÓŁPRAC. ZA JEDNĄ Z NICH OTRZYMA REKORDOWĄ KWOTĘ, INTERNAUCI SĄ W SZOKU