Japończycy ogólnie bardzo cenią swoją wiarę, tradycje i rytuały.

Nadają one szczególną rolę zwykłej soli kuchennej, która jest rozrzucona po całym domu. Japończycy wierzą, że zwykła sól może przyciągać szczęście i odstraszyć złe duchy. A najciekawsze jest to, że wkładają sól nawet do toalety!

Sól w domu

Bardzo często Japończycy odprawiają rytuały oczyszczenia, aby wypędzić złe duchy i wszystkie złe moce z domu i pozbyć się swoich okropnych nawyków. Oczywiście używają do tego soli. Ponadto na próg domu posypuje się sól, aby zapobiec atakom złych duchów i wyeliminować złe myśli wszystkich gości.

Przedsiębiorcy często posypują sól wejść do restauracji i lokali rozrywkowych, ponieważ uważa się, że przyciągnie to nowych klientów i zwiększy popyt na ten zakład. Poprzedza to legenda cesarza Kioto, który miał 3000 żon.

Trudno mu było wybrać, do kogo pójść w nocy, więc przeniósł tę misję wyboru na swojego konia. Do jakich drzwi zaprowadzi go, spędzi noc z tą żoną. Jedna z żon dowiedziała się o tym i nasypała soli przed drzwi. Koń to odczuwał i każdej nocy przyprowadzał do niej cesarza.

Dlaczego sól w toalecie?

Japończycy wkładają sól do toalety, aby zapobiec przedostaniu się złych duchów do domu przez kratki wentylacyjne i okna. Oczywiście nie rozrzucają soli po całym domu. W Japonii często można zobaczyć małe talerze z solą lub piramidy solne i inne figurki w pobliżu drzwi i w rogach.

Oto Japonia: w ciągu dnia ludzie tworzą roboty, a wieczorem posypują solą próg, aby powstrzymać złe duchy!

Czy kiedykolwiek byłeś w Japonii? Czy słyszałeś o takim zwyczaju?

Przypomnij sobie o… MATKA ROBERTA BIEDRONIA W ZASKAKUJĄCYCH SŁOWACH O KINDZE DUDZIE. CZY PONIESIE KONSEKWENCJE?

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA