Jak podaje portal „Fakt”, na rozprawie stawili się zarówno Jarosław Bieniuk, jak i oskarżająca go Sylwia Sz. Proces został wznowiony 16 czerwca, po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Pomimo początkowych oskarżeń modelki o gwałt, Bieniukowi zarzuca się nie napaść seksualną, ale udzielenie narkotyków dwóm osobom. Były piłkarz nie przyznaje się do winy.

Za zamkniętymi drzwiami

Rozprawa przed sopockim sądem rejonowym toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Na wczorajszej rozprawie zjawił się oskarżony Jarosław Bieniuk, a także Sylwia Sz., która wezwana została w charakterze świadka.

„Jako obrońca pana Jarosława Bieniuka mogę powiedzieć jedynie, że stanowisko mojego klienta nie uległo zmianie” – powiedział w rozmowie z „Faktem” reprezentujący Bieniuka mec. Dariusz Makowski.

YouTube/fakt24

Sprawa Bieniuka

Do zdarzeń, które doprowadziły Bieniuka przed sąd, miało dojść z 12 na 13 kwietnia 2019 roku. To właśnie wtedy modelka Sylwia Sz., Jarosław Bieniuk oraz ich znajomi mieli wspólnie imprezować, a następnie iść do hotelu. Modelka twierdziła, że po wyjściu znajomych Bieniuk ją zgwałcił. „Jarek zakleił mi buzię taśmą. Byłam związana. Wyrywał mi włosy, gwałcił mnie...” – tak tamtą noc relacjonowała Sylwia Sz. w rozmowie z „Faktem”.

Po zgłoszeniu sprawy, policja zatrzymała Jarosława Bieniuka . Były piłkarz wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 20 tysięcy zł. Bieniukowi postawiono zarzut „udzielenia narkotyków innym osobom”. Sprawa trafiła na wokandę w grudniu 2019 roku. Śledczym nie udało się znaleźć dowodów na gwałt, w związku z czym umorzono śledztwo.

Za udzielanie narkotyków innym Jarosławowi Bieniukowi grozi do trzech lat pozbawienia wonności. Sportowiec od początku utrzymuje, że jest niewinny. „Od początku wyrażałem i w dalszym ciągu wyrażam swoją pełną gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" – napisał w oświadczeniu.

fakt.pl

Jak sądzicie, jak zakończy się cała sprawa?

To też może cię zainteresować: Para z szóstej edycji "Rolnik szuka żony" się rozstała? Bohaterowie rozwiewają wątpliwości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Policja prosi o pomoc w rozwiązaniu sprawy. Rzeźba z miejsca spoczynku Kacperka została ukradziona

O tym się mówi: Mężczyzna podpalił się pod Sejmem. Zawdzięcza życie szybkiej reakcji policjantów. Poruszające słowa jego matki