Złodzieje potrafią zaskoczyć swoim zachowaniem – szczególnie wtedy, gdy zupełnie nie spodziewamy się takich działań ze strony rabusiów. Okazuje się, że niektórzy z nich nie mają skrupułów – nie dość, że potrafią okradać nawet starsze osoby, to zdarza im się buszować także… na cmentarzach.

Łupy są różne – co ładniejsze znicze, kwiaty, a nawet rzeźby czy pomniki. Tym razem po raz kolejny złodzieje połasili się na rzeźbę z grobu Kacperka.

Ukradziono figurkę z grobu chłopca. Źródło: warszawawpigulce.pl
Ukradziono figurkę z grobu chłopca. Źródło: warszawawpigulce.pl

Skradziona z grobu chłopca rzeźba

8-letni Kacperek mieszkał w Nowym Dworze Mazowieckim. Niestety, chłopiec przegrał walkę z guzem mózgu. Zmarł 13 listopada 2019 roku. Jak podaje Super Express, nie trzeba było długo czekać na działanie złodziei – pod koniec listopada z miejsca spoczynku chłopca zabrali rzeźbę ukochanego kotka, z którym chłopiec spędzał dużo czasu pod koniec swojego życia.

Rodzina Kacperka zdecydowała się wtedy na zamontowanie nowej rzeźby. Niestety, nie stała długo – ostatnio również została skradziona. Nie wiadomo, kto dopuścił się obu czynów.

Póki co nie udało się dotrzeć do świadków, nie wiadomo więc, kto i dlaczego po raz kolejny okradł miejsce spoczynku Kacperka. Rodzina chłopca ma nadzieję, że nie ujdzie mu to na sucho.

Ukradziono figurkę z grobu chłopca. Źródło: tvn24.pl
Ukradziono figurkę z grobu chłopca. Źródło: tvn24.pl

Policja zwróciła się do osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje dotyczące sprawców kradzieży lub tego, gdzie znajduje się obecnie rzeźba z grobu chłopca. Funkcjonariusze z Nowego Dworu Mazowieckiego proszą o kontakt każdego, kto jest w stanie pomóc w sprawie zaginionej figurki, pod numerem telefonu 22 775 22 01.

Miejmy nadzieję, że tym razem sprawca poniesie konsekwencje swojego czynu, a rzeźba wróci tam, gdzie jej miejsce.

Przypomnij sobie o… WIELU POLAKÓW UCIESZY TA INFORMACJA. GAZ BĘDZIE WIELE TAŃSZY. OD KIEDY

Jak informował portal Życie: ADAM MAŁYSZ WSPÓLNIE Z ŻONĄ PRZEKAZALI RADOSNĄ NOWINĘ. FANI Z CAŁEGO KRAJU PRZESYŁAJĄ GRATULACJE

Portal Życie pisał również o… SMUTNE WIEŚCI W RODZINIE GRAŻYNY WOLSZCZAK. ODSZEDŁ BARDZO WAŻNY W JEJ ŻYCIU MĘŻCZYZNA