W czasach, gdy nieustannie obserwujemy wzrost cen praktycznie wszystkich produktów i usług, taka informacja potrafi poprawić humor!

Niższe ceny gazu już niedługo

Jak podaje portal money.pl, nowa taryfa zaproponowana przez PGNiG Obrót Detaliczny została właśnie przyjęta przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Co to oznacza dla odbiorców?

Jak się okazuje, zatwierdzona taryfa, a wraz z nią zupełnie nowy cennik będzie na ten moment obowiązywać od 1 lipca, aż do 31 grudnia tego roku. Oznacza to, że gospodarstwa domowe będą mogły sporo zaoszczędzić!

- W nowej taryfie ceny gazu uległy obniżeniu o 10,6 proc., natomiast stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie. Do obniżki przyczyniły się niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii - poinformował Urząd Regulacji Energetyki.

Źródło: tech.wp.pl

Co zmienia nowa taryfa?

- Dla statystycznego odbiorcy zużywającego paliwo gazowe do przygotowania posiłków, płatność za gaz będzie niższa o 4,85 proc., co oznacza kwotowy spadek jego płatności o 1,02 zł za miesiąc - brzmi komunikat, który dotyczy odbiorców z grupy W-1.1.

Jeśli chodzi o pozostałe grupy to ceny będą kształtować się następująco. Dla grupy W-.2.1. obniżka wyniesie 6,67%, a więc odbiorcy ci zapłacą o 6,33 zł miesięcznie mniej.

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej ucieszą się te osoby, które korzystają z ogrzewania gazowego w swoich domach, czyli użytkownicy należący do grupy taryfowej W-3.6. Zaoszczędzą oni aż 19,45 zł miesięcznie!

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo trudni się przede wszystkim wydobyciem oraz dystrybucją gazu ziemnego oraz ropy naftowej, nie tylko na terenie naszego kraju, ale również za granicami Polski.

Od 2005 roku firma nieustannie jest notowana na warszawskiej giełdzie. Jej przychody w ubiegłym roku wyniosły 42,02 miliarda.

Źródło: thisismoney.co.uk

Przypomnij sobie o… CZY POLACY ZAPOMNIELI JUŻ O PANDEMII KORONAWIRUSA? NASZE ZACHOWANIA MOGĄ MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jak informował portal Życie: JUŻ OD DZIŚ DO OBIEGU WESZŁA NOWA MONETA! ZA KILKA LAT MOŻE BYĆ WARTA FORTUNĘ

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE POWAŻNE ZMIANY? O CO DOKŁADNIE CHODZI