Od kiedy rząd zdecydował się na zniesienie części obostrzeń, może się wydawać, że Polacy zapomnieli o problemie jakim jest pandemia koronawirusa. Jednak, jak się okazuje takie zachowanie może przynieść nam wiele złego.

Pandemia nadal trwa

Mimo, że rząd zniósł sporą część obostrzeń liczba przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju nadal nie spada.

- Z niepokojem zauważamy, że coraz więcej osób rezygnuje z masek robiąc zakupy w sklepach, podczas publicznych zgromadzeń (także tych przedwyborczych), w miejscach kultu religijnego. Dystans też przestał już istnieć. Nie każdy korzysta ze środków dezynfekcyjnych, czy rękawiczek! To wielki błąd! - zaznacza prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia - Bożena Janicka.

Co więcej, prezes podkreśla że koronawirus nadal jest tak samo groźny jak na samym początku pandemii. Szczególnie ostrożne powinny być osoby starsze oraz osoby z obniżoną odpornością lub chorobami przewlekłymi.

Jak informuje portal abczdrowie.pl, prezes PPOZ zaznacza, że niestety musimy przygotować się na to, że już nigdy nie wróci rzeczywistość jaka znaliśmy przed pandemią.

Źródło: kurier lubelski

Ważny apel!

Bożena Janicka zwróciła się z apelem do wszystkich Polaków. Prosi o to, abyśmy korzystali z maseczek w zamkniętych pomieszczeniach oraz w miejscach, w których niemożliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości.

Natomiast tam, gdzie jest to możliwe utrzymujmy dystans co najmniej dwóch metrów od innych osób. Są to dwa najważniejsze aspekty, które skutecznie pomogą nam się ochronić przed zakażeniem koronawirusem.

Jak donoszą międzynarodowe media, rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia poinformował ostatnio, że już niedługo WHO opublikuje nowe zalecenia w sprawie ochrony przed zakażeniem koronawirusem.

Pamiętajmy także, aby bardzo często myć ręce ciepłą wodą z mydłem. To również pozwoli nam skutecznie ograniczyć rozprzestrzenianie się nowego wirusa.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE I TANIE SPOSOBY NA UCIĄŻLIWE KOMARY. DZIĘKI ICH WYKORZYSTANIU ZAPOMNISZ O PROBLEMIE ZE SWĘDZĄCYMI UGRYZIENIAMI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RAPORT Z SYTUACJI SZPITALI. STAWKA DZIENNA WYŻYWIENIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Portal Życie pisał również o… BYŁA PO DRUGIEJ STRONIE 27 MINUT. WYZNAŁA, CO ZOBACZYŁA