W ostatnich dniach Polacy mogli poczuć prawdziwy przedsmak lata, w wielu miejscach temperatura przekroczyła zdecydowanie 30 stopni Celsjusza. Jak przekonują meteorolodzy Wirtualnej Polski, w nadchodzącym tygodniu będzie mierzyć się nie tylko ze zmianami temperatury, ale i aury.

Jeśli w poniedziałek i wtorek pogoda będzie umiarkowana i raczej wiosenna, to od środy czekają nas prawdziwe tropiki. Co się z tym jednak wiąże? Nadejście gwałtownych zjawisk pogodowych, na czele suszą, ale także burzami, silnym wiatrem czy gradem. Trzeba będzie szczególnie uważać!

Nadchodzą upały! Meteorolodzy przewidują gwałtowne zjawiska pogodowe już od środy!

Nad Polską już od kilku dni znajduje się wyjątkowo ciepły front, który spowodował, że w sobotę w Słubicach na termometrach można było zobaczyć nawet 34 stopnia Celsjusza. Jak to bywa podczas upałów, przyniosły one również gwałtowną pogodę z burzami, ulewami i silnym wiatrem. W najbliższym tygodniu będzie podobnie – choć poniedziałek i wtorek będą należały do spokojnych dni to od środy trzeba przygotować się na każdą ewentualność.

fot. Pixabay

Poniedziałek i wtorek spokojne, od środy pogodowe fajerwerki!

Tylko na Pomorzu i południowym wschodzie w poniedziałek i Karpatach i Roztoczu we wtorek można spodziewać się opadów deszczu i niewielkich burz. Będzie sucho, z umiarkowanym, a lokalnie dużym zachmurzeniem. Dość chłodno nad morzem i południu – od 14 do 19 stopni, nad resztą kraju od 20 do 26 stopni. Nocą temperatura może spaść do 10 stopni na termometrach.

Natomiast od środy trzeba przygotować się na gwałtowną pogodę – skwar lejący się z nieba będzie przeplatał się z burzami, ulewami wzmaganymi przez silny wiatr, pojawić się może również grad!

fot. Pixabay

Na wschód od linii Racibórz-Mikołajki, a od czwartku nad całą Polską będą wisieć wilgotne masy powietrza. Deszcze i burze będą pojawiać się nie tylko w nocy, ale i w ciągu dnia. W wielu miejscach pojawią się ulewy.

Temperatura będzie rosła w każdym dniem. Najchłodniej będzie nad morzem i w rejonach podgórskich – od 17 do 21 stopni. W centrum kraju od 22 do 26 stopni, a na wschodzie, zachodzie, Kujawach i Mazurach termometry mogą wskazywać 27-30 stopni Celsjusza. Będzie również duszno.

Przypomnij sobie o: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE OTWARCIA GRANIC. PADŁA KONKRETNA DATA, KIEDY TO NASTĄPI

Jak informował portal Życie: CO Z PIENIĘDZMI, NA KTÓRE CZEKAJĄ EMERYTKI Z 1953 ROKU? TO JUŻ OSIEM LAT ZWŁOKI. RZĄD UMYWA RĘCE

Portal Życie pisał również o: PACJENCI MAJĄ DOŚĆ PORAD TELEFONICZNYCH. RZECZNIK PRAW PACJENTA POSTANOWIŁ DZIAŁAĆ. CO UDAŁO SIĘ ZAŁATWIĆ