Sprawa emerytur kobiet z rocznika 1953 nadal nie rozwiązana. Jak zauważył Fakt, o tym, że sprawa jesty priorytetem zapowiadał już pół roku temu wiceminister rodziny Marcin Zieleniecki .
- Projekt ustawy o emeryturach dla osób z rocznika 1953 jest priorytetem rządu. Chcemy, aby został uchwalony jak najszybciej.
Ministra już nie ma, restort nie podaje konkretnych teminów.
– Jestem emerytką z rocznika 1953. Na wcześniejszą emeryturę przeszłam w 2011 r. po przepracowaniu 38 lat w wieku 58 lat, gdyż prawo na to pozwalało. W 2014 r. ZUS przeliczył moją emeryturę, gdyż ukończyłam 60 lat odejmując od podstawy kwotę pobranych świadczeń na wcześniejszej emeryturze – pisze do Faktu pani Teresa, którra poprosiła portal o interwencję w sprawie.

Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl

Co z emerytkami 1953? Resort nie podaje konkretnych dat

Jak zauważa Fakt, pani Teresa to przykład kobiet, które urodziły się w 1653 roku i przeszły na wcześśniejszą emeryturę, a kolejno na zwykłą, tracących miesięcznie kilkaset złotych świadczenia. Wszystko przez wprowadzone w 2012 roku zmiany, przez które ZUS portąca im kilkaset złotych miesięcznie.
Sprawą zajmował się Trybunał Konstytucyjny, który zgodnie stwiedził, że panujące przepisy sa krzywdzące oraz nakazał zmianę prawa. Niestety sprawa została zamieciona pod dywan tuż przed wyborami parlamentarnymi.
Sprawą zajmował się wiceminister rodziny Zieleniecki, który obiecywał, że polki otrzymają pozytywne decyzje w sprawie już wiosną. Niestety ministra już nie ma.
– Obecnie w ministerstwie trwają prace analityczne dotyczące uwag zgłoszonych w trakcie konsultacji – odpowiedział na pytanie Faktu resort rodziny.

Starszy pan podarował małemu chłopcu pieniądze
Starszy pan podarował małemu chłopcu pieniądze
Starszy pan podarował małemu chłopcu pieniądze

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Przypomnij sobie o… NARZECZENI NIE TAK WYOBRAŻALI SOBIE DZIEŃ SWOJEGO ŚLUBU. NIESPODZIEWANIE POJAWIŁA SIĘ NA NIM DRUGA PANNA MŁODA