Polacy są zdecydowani na to, aby kupować żywność od lokalnych sprzedawców? Czy w tej kwestii wejdą w życie pewne zmiany?

Nowości w polskich sklepach

Niestety, podczas robienia zakupów w dużych sklepach, w zdecydowanej większości przypadków zaopatrujemy się w artykuły, które są sprowadzane z odległych stron świata. Już niedługo może się to zmienić.

Wiemy doskonale, że wprowadzenie dużych sklepów, w których możemy znaleźć wszystkie produkty jest dużym ułatwieniem dla osób żyjących w dzisiejszych czasach. Jednak zdecydowana większość produktów pochodzi z importu.

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w produkty, które pochodzą z lokalnych gospodarstw koniecznie musimy udać się na jakiś bazar czy też targ. Niestety, nie każdy z nas ma na to czas w ciągu tygodnia.

Jak informuje portal Pikio.pl już niebawem ma wejść w życie nowy przepis, dzięki któremu produkty od lokalnych gospodarstw zagoszczą na stałe w sklepach. Mimo, że pomysł nie został jeszcze wprowadzony to zewsząd odzywają się głosy popierające taką koncepcję.

Eksperci również popierają ten pomysł. Są oni niemal pewni, że taka działalność poskutkuje wzrostem przychodów, a zarazem rozwojem sektora rolniczego w naszym kraju. Co więcej, jeśli większa ilość produktów od polskich rolników znajdzie się w sklepach, możliwy jest także spadek ich cen.

Źródło: sportswebinar.pl

Klienci powinni być zadowoleni

Według przeprowadzonych ankiet 85,7% klientów dużych marketów stwierdziło, że bardzo ucieszy ich taka zmiana, która zostanie wprowadzona w ich ulubionych sklepach.

Pomysłodawcom takiego rozwiązania jest jeden z posłów PiS. Jak się okazuje, jeśli taki nakaz wejdzie w życie, to duże sieci handlowe, które są obecne na polskim rynku będą musiały zaopatrywać się u polskich lokalnych wytwórców. Co więcej, dostawcą dla takich sklepów powinni być rolnicy, którzy prowadzą swoje gospodarstwa w tym samym regionie czy województwie, w którym znajduje się sklep.

Produkty, który powinny być pozyskiwane od lokalnych rolników to przede wszystkim warzywa i owoce oraz wszelkie przetwory pozyskane z nich, a także mięsa, nabiał i wędliny oraz wyroby mączne.

Pojawiają się jednak także pewne obawy, co do wprowadzenia takich zmian. Na ten temat wypowiedział się Krzysztof Łuczak, który jest ekspertem ds. rynku retailowego. Uważa on, że wprowadzenie nowych reguł w dużych sklepach może spowodować dość spore problemy z dostawami.

Źródło: horecatrends.pl

Może zainteresuje Cię to: JAK BEZPIECZNIE KUPOWAĆ LEKI? OKAZUJE SIĘ, ŻE SPRZEDAŻ FAŁSZYWYCH LEKÓW JEST DUŻYM PROBLEMEM

Polecamy także: GIS PILNIE WYCOFUJE PRODUKT SPOŻYWCZY ZE SKLEPÓW. SPRAWA JEST BARDZO POWAŻNA

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE