Dziś Boże Ciało, a więc zdecydowana większość sklepów jest zamknięta, bowiem jest to dzień wolny od pracy. Jak się jednak okazuje jest kilka miejsc, w których będzie można zrobić zakupy.

Boże Ciało bez zakupów?

Dziś w Kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało. W dniu tak ważnego święta większość sklepów jest zamknięta, nie pracują także urzędy, szkoły i miejsca usługowe.

Wczoraj, czyli 10 czerwca większość sklepów była otwarta dłużej, po to aby umożliwić klientom spokojne zrobienie zakupów i przygotowanie się do długiego weekendu. Jednak jeśli ktoś nie zdążył wczoraj zrobić ważnych zakupów, dziś również ma na to szansę.

W takie dni jak dzisiejsze jednym z ratunków dla zapominalskich są stacje benzynowe, na których działają sklepy oferujące obecnie już szeroką gamę artykułów spożywczych.

Jak informuje portal Lelum.pl, dziś otwarte będą niektóre punkty sieci Żabka.

– Franczyzobiorcy sklepów Żabka, mogą więc skorzystać z dopuszczonych przez Ustawę wyłączeń. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach - brzmi komunikat opublikowany przez biuro prasowe sieci Żabka Polska.

Gdzie jeszcze można zrobić zakupy?

Co więcej, dziś otwarte będą też sklepy Carrefour, w których za kasami będą mogli stanąć właściciele placówki.

Zapominalscy Polacy nie mogą jednak liczyć na zrobienie zakupów w takich sklepach jak Lidl, Aldi, Biedronka czy też Kaufland. Zostaną one otwarte dopiero w piątek.

Pamiętajmy także o tym, że najbliższa niedziela przypadająca na 14 czerwca również jest dniem wolnym od handlu. Mamy w takim razie dwa dni: piątek i sobotę, aby wybrać się na zakupy.

Może zainteresuje Cię to: JAK BEZPIECZNIE KUPOWAĆ LEKI? OKAZUJE SIĘ, ŻE SPRZEDAŻ FAŁSZYWYCH LEKÓW JEST DUŻYM PROBLEMEM

Polecamy także: GIS PILNIE WYCOFUJE PRODUKT SPOŻYWCZY ZE SKLEPÓW. SPRAWA JEST BARDZO POWAŻNA

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE