Każda planeta w Układzie Słonecznym może być wsteczna. Wkrótce Mercury dołączy do „grupy w pasiastych strojach kąpielowych” - innych retro planetach, które już krążą w swoim „tańcu” - Wenus, Plutona, Saturna i Jowisza. „Żadnych gwałtownych ruchów” - przypomina i radzi Mercury, że lepiej jest powstrzymywać się od rozwodów, zmian pracy i innych fatalnych decyzji, a także tego, co można zrobić.

Wsteczny to okres, w którym planety poruszają się w przeciwnym kierunku. Z ludzkiego punktu widzenia jest to oczywiście absurd, ale za terminem astrologicznym kryje się bardzo realne zjawisko. Oczywiście planety nie poruszają się do tyłu, ale takie złudzenie optyczne pojawia się okresowo, gdy patrzymy na nie z Ziemi.

Wszystkie planety Układu Słonecznego poruszają się wokół Słońca w tym samym kierunku, ale w różnych odległościach od niego, na orbitach o różnych średnicach i odpowiednio przy różnych prędkościach uzupełniają okrąg. Z tego powodu każda planeta w Układzie Słonecznym może zostać cofnięta.

Retrograde nie jest nowością z Internetu, nawet starożytni astrolodzy zaznaczyli ten okres w swoich tabelach. Na przestrzeni wieków i we współczesnym społeczeństwie astrologów istnieją pewne zasady, według których można przy minimalnym „uszkodzeniu” przejść przez ten okres i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Ponieważ Merkury najprawdopodobniej obraca się wokół Słońca, a okres wsteczny występuje częściej - trzy lub cztery razy w roku przez dwa, lub trzy tygodnie, więc słyszeliśmy o nim więcej. Im rzadziej planeta porusza się wstecz, tym mniejszy wpływ ma ten okres lub wpływa on bardziej na społeczeństwo niż na konkretną osobę, taką jak Jowisz, Saturn i tak dalej.

Latem 2020 r. Merkury zostanie cofnięty od 18 czerwca 2020 r. (Początek o 7:59 czasu kijowskiego - wyd.) I zakończy się 12 lipca o 11:26 czasu kijowskiego. W tym okresie może wystąpić niewyraźne myślenie, nadmierne sny, dezorientacja, a także problemy z komunikacją, kłótnie i konflikty.

Dlaczego tak się dzieje? W końcu to Merkury jest znany w mitologii, a astrologia kojarzy się z komunikacją, logiką, podróżami i ruchem, a także handlem. A w okresie wstecz wszystko, co „kontroluje” tę planetę, albo zatrzymuje się nieco, albo „wraca”. Stąd strach przed smartfonami i komputerami, wymuszona ostrożność i niedotrzymanie terminów.

Wstecznego okresu planet nie można rozpatrywać tylko w złym świetle. W końcu jest to pozytywny czas na skupienie się na przeszłości. Na przykład, jeśli w życiu występują sytuacje z ludźmi z przeszłości lub sytuacje niedokończone podczas cofania się Merkurego, nadszedł czas na działanie.

Ezoterycy nie uważają jednoznacznie wstecznego Merkurego za okropny okres, ale radzą po prostu zachować większą ostrożność. W tej chwili lepiej nie spieszyć się rozważnie podchodzić do ważnych decyzji i spokojnie zbierać myśli podczas codziennych spraw.

Możesz wyjść z retrogradacji z plusem, ponieważ planety otrzymują dodatkową moc, którą można wykorzystać do rozwoju i reedukacji.

Czego nie robić podczas wstecznego okresu:
Nie zaleca się rozpoczynania nowych projektów.

Nie najlepszy czas na zarejestrowanie firmy, nowej pracy lub podpisanie umów.

Musisz sprawdzić wszelkie informacje, ponownie przeczytać lub wyjaśnić.

Musisz również używać ostrych przedmiotów i transportować bardzo ostrożnie.

Co robić podczas wstecznej rtęci:
Skończ wszystkie stare rzeczy.

Wprowadź ład w dokumenty.

Czytaj książki.

Pozbądź się starych i niepotrzebnych rzeczy.

Poszukaj nowego mieszkania, w którym możesz zamieszkać po tym, jak Mercury powróci na bezpośrednie miejsce.

Weź rzeczy do naprawy lub szycia odzieży.

Poznaj starych przyjaciół.

Analizuj życie.

Słuchaj kursów lub wykładów.

Dodaj dzienniki lub planuj.

Dokończ to, co się nie skończyło.

Spędź jak najwięcej czasu z rodziną i bliskimi ludźmi

Aby uciekać się do nostalgii, wspomnienia z przeszłości.

Odnów mieszkanie lub dom.

Ponieważ ten wsteczny Merkury przejdzie pod znakiem zodiaku Rak, warto zwrócić szczególną uwagę na własne emocje i doświadczenia, relacje w rodzinie i partnerskie, aby komunikować się z krewnymi i przyjaciółmi.

Kolejnego okresu wstecznej Merkurego należy spodziewać się jesienią - 14 października, a zakończy się on 3 listopada.

Jak widać, retrograde jest zasadniczo kijem z dwoma końcami. Jak korzystać z tego okresu, zależy od Ciebie.

Przypomnij sobie o… HANNA LIS GRATULUJE MAJDANOM NARODZIN DZIECKA. CZEGO ŻYCZYŁA CHŁOPCU?

Jak informował portal Życie: ODKRYTO TAJEMNICE ZENKA MARTYNIUKA I MARCINA MILLERA. JAKIE POKĄTNE INTERESY PROWADZĄ GWIAZDY DISCO POLO

Portal Życie pisał również o… ANNA LEWANDOWSKA POCHWALIŁA SIĘ WYCZYNAMI CÓRECZKI. DZIEWCZYNKA JUŻ TRENUJE