Piotr Garlicki przyszedł na świat 15 czerwca 1945 roku w Warszawie. Jest znanym i bardzo lubianym polskim aktorem.

Nie przypuszczał, że zostanie aktorem.

Jak donosi portal światseriali.interia.pl rodzina miała zupełnie inne plany dla Piotra Garlickiego. Okazuje się, że jego dziadkowie byli lekarzami. Dziadek zajmował się chirurgią, a babcia była specjalistą ginekologii. Jednak medycyna nie była pomysłem na życie młodego Piotra.

Co ciekawe młody Piotr Garlicki nie myślał o tym, aby zrobić karierę w aktorstwie. Swoje pierwsze kroki po maturze skierował na studia z orientalistyki.

Podczas studiów młody Garlicki mocno kolegował się z synem Jacka Woszczerowicza. I to właśnie ojciec jego przyjaciela namówił go na to, aby spróbował swoich sił w szkole teatralnej, którą to ukończył w 1971 roku.

Aktor przez pewien czas przebywał w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, w Ameryce mieszkał aż 15 lat!

- Wyjechałem za ocean z przyczyn czysto ekonomicznych - przyznaje Piotr Garlicki.

Źródło: YouTube

Jak potoczyła się jego kariera?

To właśnie tam przyszedł na świat drugi syn aktora. Co ciekawe, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych Piotr Garlicki nie kontynuował swojej aktorskiej kariery, jednak nie chce mówić o tym jaki był charakter jego pracy.

Kiedy wrócił do kraju, jego pierwszą większą rolą było wcielenie się w doktora Trettera w jednym z ulubionych seriali Polaków „Na dobre i na złe”. W szpitalu w Leśnej Górze Piotr Garlicki jest obecny od 20 lat!

Jak donosi portal swiatseriali.interia.pl duże piętno na aktorze odcisnęła śmierć jego serialowej żony - Danuty Trafankowskiej. Aktorzy prywatnie byli ze sobą bardzo blisko.

Od pewnego czasu Piotr Garlicki chętnie angażuje się także w dubbing. To on użyczył głosu w pierwszej części filmy Harry Potter i Insygnia Śmierci.

Jak dalej potoczy się kariera aktorska Piotra Garlickiego? To się jeszcze okaże. Tymczasem życzymy mu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Źródło: filmweb.pl

Przypomnij sobie o… HANNA LIS GRATULUJE MAJDANOM NARODZIN DZIECKA. CZEGO ŻYCZYŁA CHŁOPCU?

Jak informował portal Życie: ODKRYTO TAJEMNICE ZENKA MARTYNIUKA I MARCINA MILLERA. JAKIE POKĄTNE INTERESY PROWADZĄ GWIAZDY DISCO POLO

Portal Życie pisał również o… ANNA LEWANDOWSKA POCHWALIŁA SIĘ WYCZYNAMI CÓRECZKI. DZIEWCZYNKA JUŻ TRENUJE