Małgorzata Niemirska jest aktorką w słusznym wieku, którą telewidzowie dobrze znają z wielu produkcji. Scena była niczym jej drugi dom, przez lata grała role w produkcjach uwielbianych przez widzów.

Aktorka ma już prawie 72 lata. Występy przed szerszą publicznością od zawsze świetnie jej wychodziły – kochała grę na srebrnym ekranie.

Jak przypomina Pikio, debiut aktorki miał miejsce już w 1964 roku. Pokazała się wtedy w filmie „Pingwin” w reżyserii Jerzego Stefana Stawińskiego, gdzie wcieliła się w Julitę, jednak epizod, który zagrała, nie sprawił, że stało się wokół niej głośno.

Małgorzata Niemirska. Źródło: fakt.pl
Małgorzata Niemirska. Źródło: fakt.pl

Jak Małgorzata Niemirska dostała rolę, która przyniosła jej sławę?

Małgorzata Niemirska stała się popularna dzięki roli w serialu „Czterej pancerni i pies” w reżyserii Konrada Nałęckiego. Produkcja przypadła do gustu telewidzom, a grający w niej aktorzy zyskali ogromną popularność.

Aktorka wcieliła się w rolę Lidki, radiotelegrafistki. Jak trafiła na plan serialu?

Jak się okazuje, rodzice Małgorzaty Niemirskiej zaplanowali dla niej inną przyszłość – chcieli, by została tancerką. Ta jednak zdecydowała się na karierę aktorską, tka, jak jej siostra.

Wybór liceum zaważył na przyszłości aktorki. Obecnie organizuje się castingi, jednak wtedy ekipa serialu wybrała się do szkół średnich w poszukiwaniu odtwórczyni roli Julity.

Małgorzata Niemirska. Źródło: pinterest.com
Małgorzata Niemirska. Źródło: pinterest.com

To właśnie tam zauważono Małgorzatę Niemirską, która, wtedy 16-letnia, była uosobieniem cech, na których zależało ekipie. Teraz, po latach, aktorka zauważa, że choć rola dała jej ogromną popularność, to została przez nią niejako zaszufladkowana.

Większość widzów pamięta ją wyłącznie z „Czterech pancernych”, choć ma na swoim koncie występy w ponad trzydziestu różnych produkcjach.

- Przez lata zagrałam wiele ról w teatrze. Mimo to dla ludzi pozostaję Lidką z „Czterech pancernych”. Zaczęłam się z tym godzić. Na początku tego nienawidziłam do tego stopnia, że nie oglądałam serialu. Dopiero kilka lat temu spojrzałam na to z perspektywy czasu i doceniłam swoją przygodę z czasów dzieciństwa. Miałam wtedy przecież tylko 16 lat – wyznała.

Przypomnij sobie o… LILIANA MIAŁA ZALEDWIE 2 MIESIĄCE, KIEDY ODESZŁA JEJ MAMA AGATA MRÓZ. CÓRKA SIATKARKI JEST JUŻ NASTOLATKĄ

Jak informował portal Życie: KOSMOS PODAJE NAM SYGNAŁY? OD KOGO POCHODZĄ

Portal Życie pisał również o… CMENTARZ W BRZEZINACH WCIĄŻ STRASZY WYSOKIMI CENAMI. PROŚBY O POMOC WATYKANU SPEŁZŁY NA NICZYM