Jak podaje portal „Pomponik”, do wpadek w programach śniadaniowych dochodzi dość często. Udaje się je zwykle obrócić w żart, w czym prawdziwymi mistrzami są Dorota Wellman i Marcin Prokop, prowadzący program „Dzień Dobry TVN”. Wpadka przydarzyła się ostatnio Łukaszowi Nowickiemu i Idzie Nowakowskiej z „Pytania na śniadanie”. Niestety nie udało im się z niej wybrnąć.

Wpadka na wizji

W programie omawiano problem depresji i zażywania leków antydepresyjnych, w związku z czym wirtualnym gościem była psychiatra prof. Maria Załuska. W rozmowie wskazano na wzrastającą sprzedaż antydepresantów i stwierdzonych zachorowań na depresję. Utrudnieniem w rozmowie były zakłócenia i problemy techniczne.

To właśnie w czasie problemów technicznych Łukasz Nowicki zażartował w dość kontrowersyjny i bardzo nieprofesjonalny sposób. "Bo za chwileczkę będę miał depresję i lęki z powodu pani, no błagam" – powiedział. Z każdą kolejną chwilą, sytuacja się tylko pogarszała.

„Jak mam czasami doła, to myślę sobie, że wziąłbym sobie takie lekarstwo i byłbym taki wesoły i szczęśliwy, i świat byłby taki piękny i różowy. A to chyba nie jest takie oczywiste" – kontynuował Nowicki.

Waga problemu

Pani profesor przez cały czas usiłowała zwrócić prowadzącym uwagę na to, jak ważnym problemem jest depresja, ale prowadzący nie dali się przekonać. "Proszę Państwa, najlepszym lekiem na depresję jest Pytanie na śniadanie" – stwierdził żartobliwie prowadzący śniadaniówką.

Ida Nowakowska nie zamierzała odstawać od kolegi i dolała oliwy do ognia mówiąc „
To prawda. Głowa do góry. Można też jeść i chrupać" – zażartowała współprowadząca „Pytanie na śniadanie”.

Zachowanie prowadzących szybko doczekało się ostrej reakcji ze strony widzów. Łukasz Nowicki wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie. Ida Nowakowska postanowiła nie przepraszać, tylko wyjaśnić swoje zachowanie. Co powiedziała?

Instagram/idavictoria

Wyjaśnienia


"Mam wielu bliskich przyjaciół, którzy chorują na depresję, więc ten temat jest dla mnie niezwykle ważny. W wypadku depresji konieczna jest konsultacja z lekarzem. Dlatego zwróciliśmy się w programie do specjalisty, który odpowiedział nam na nurtujące nas pytania” – wyjaśniała Nowakowska w rozmowie z „Pudelkiem”.
„Absolutnie nie miałam na celu umniejszenia tego istotnego tematu i bardzo ważnej roli lekarzy w tym względzie. Wręcz odwrotnie. Namawiam do korzystania z porady psychiatry, w każdym etapie stanu depresyjnego, aby nie brać leków nie przepisanych wcześniej przez lekarzy" – dodała.

Ida stwierdziła również, że zadaniem prowadzących programy śniadaniowe jest rozbawienie zgromadzonej przed odbiornikami publiczności. Powiedziała również, że fani dziękowali jej za takie właśnie zachowanie.

Instagram/idavictoria

Co sądzicie o zachowaniu prowadzących i postawie Idy?

To też może cię zainteresować: Daniel Martyniuk nie uniknie odpowiedzialności za ostatnie zachowanie. Czy i tym razem rodzice rozwiążą problem za syna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdecydowała się na operacje plastyczne, bo chciała być piękna. 15. zabiegów, które przeszła zmieniły ją nie do poznania

O tym się mówi: Meteorolodzy nie mają wątpliwości, co do najbliższych dni. Pogoda będzie kapryśna