Ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza. Czy w najbliższych dniach jest możliwość zmian, które wreszcie nas ucieszą?

Jaka pogoda będzie w najbliższych dniach?

Już dziś na niektórych obszarach naszego kraju może się rozpogadzać. Szczęściarzami, którzy doświadczą promieni słonecznych będą mieszkańcy wschodu Polski. Na pozostałych terenach niestety będziemy mieli do czynienia z zachmurzeniem.

Mieszkańcy Podlasia, Podkarpacia oraz Lubelszczyzny nie powinni natomiast ruszać się z domów bez parasoli! na tych obszarach prawdopodobnie będzie padać!

Jutro również nie będzie wiele słońca. Prawie cały kraj przykryją chmury, a temperatury będą wahać się od 24 stopni Celsjusza w Lublinie, przez 23 w stolicy i Rzeszowie, 22 w Krakowie, Olsztynie oraz Kielcach. Dość chłodno będzie we Wrocławiu i Zielonej Górze, słupki rtęci nie przekroczą 16 stopni Celsjusza!

Długi weekend będzie nas rozpieszczał!

Jak informuje portal Fakt.pl, już w przyszłym tygodniu istnieje realna szansa na poprawę pogody! Już w środę pogoda zacznie się poprawiać, a długi weekend szykuje nam niesamowitą niespodziankę. W niektórych regionach Polski temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza!

Pamiętajmy jednak, że wraz z nadejściem tak gwałtownej zmiany temperatury powietrza mogą mieć miejsca także nagłe i dość niebezpieczne zjawiska pogodowe. Należy być przygotowanym na wystąpienie gwałtownych burz oraz trąb powietrznych!

Pamiętajmy również o zabezpieczeniu swojego ciała przed wysokimi temperaturami! Należy pić odpowiednią ilość wody, stosować nakrycie na głowę, a także kremy z filtrem, które zabezpieczą nas przez szkodliwym promieniowaniem.

Podczas długiego weekendu nie zapominajmy o rozwadze i zasadach bezpieczeństwa, szczególnie podczas korzystania ze zbiorników wodnych!

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT